Зголемен бројот на сообраќајни несреќи низ цела Македонија

Шестчлено семејство од Шведска доживеа сообраќајка на патот Охрид – Кичево

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на возилото “Цитроен” Б.П. и сопатничката во возилото “Фолксваген”...

Мирко Бачиќ / 9 август, 2018 10:36

На жителите од населбата "Иванидол" во Кичево преку ноќ им никна депонија до домовите

Граѓаните на Кичево бараат итна дислокација на новата депонија

Надлежните институции останаа глуви на барањата и повиците на жителите од кичевската населба “Иванидол” кои бараат...

Мирко Бачиќ / 7 август, 2018 7:54

МВР никако да го потврди или негира овој настан

Момче од Кичево избодено за Илинден за носење маичка со Македонско знаме!?

Нападот се случил само поради тоа што момчето носело маица со македонско знаме. Информации говорат дека се работи за кичевчанец...

Мирко Бачиќ / 5 август, 2018 13:56