Оваа струшка институција, како што е наведено во Законот за извршување санкции, е казнено-поправен дом од отворен вид.

КИЧЕЕЦ ВЛЕЗЕ ЗАД РЕШЕТКИ: Примен во затворот во Струга

Зоран Милески-Кичеец утрово влегол во Казнено-поправниот дом (КПД) во Струга да ја издржи правосилната затворска казна од...

Перо Милчин / 26 октомври, 2020 12:42

Судија за извршување санкции одлучи дванаесети октомври, денеска, да биде неговиот термин за сам да се јави во затворското оделение во Шутка. Ова беше одлучено откако Апелација ја потврди неговата казна затвор.

КИЧЕЕЦ ЗА ТВ 24: ЌЕ СЕ ПРИЈАВАМ ДЕНЕСКА ДА СИ ЈА ОДЛЕЖАМ КАЗНАТА

Зоран Милески – Кичеец денеска треба да се пријави во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари“ за да ја отслужи тригодишната...

Стојче Бушин / 12 октомври, 2020 12:44

Последниот кој бил повикан како граѓанин за добивање на информации бил Зоран Милески Кичеец кој вчера попладне со адвокат се одзвал на повикот во полициската станица Карпош.

Нови „бомби“ за Заев и Јанушев: Кичеец бил во полиција и потврдил дека гласот е негов

Нови бомби во оптек, но партиските лидери уште не добија покана за да дојдат во полиција и да дадат изјава. Инспекторите за...

Катерина Крстиќ / 3 јули, 2020 17:29

Машки би било Мојалков да го посочи со име Синиша Алексовски а не да го пишува како "еден сомнителен лик кој се претставува како надворешен советник на министерот за внатрешни работи". Зошто страв?

Неделковски: Во Мериот, Сашо Шиптар на прва му залепил шамар на Кичевскиот

Како што објавија македонските медиуми пред два дена дошло до физичка пресметка на Зоран Кичеец, Јетон Жила заедно со околу...

Стојче Бушин / 17 јуни, 2020 6:11

Вели дека немало никаков инцидент во ресторанот „Дистрикт“ во кој наводно учествувало неговото обезбедување.

МИЈАЛКОВ СЕ ОГЛАСИ ПО ВЧЕРАШНИОТ ИНЦИДЕНТ: Станува збор за манипулација од поединци, немало никаква тепачка!

Откако вчера доцна вечерта во јавноста излезе веста дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање,...

Катерина Крстиќ / 16 јуни, 2020 18:10

Сашо Мијалков на безбедносните камери ја видел групата која влегува во хотелот “Мериот” при што слегол долу и му кажал на Кичеец дека не е пожелен гостин, Кичеец му префрлил неколку зборови на Мијалков.

ЛЕТАЛЕ БОКСОВИ: Доцна синоќа во“Мериот” се степале Сашо Мијалков и Зоран Кичеец

Доцна синоќа дошло до физичка пресметка на Зоран Кичеец, Јетон Жила заедно со околу десетина други лица од една страна и Сашо...

Стојче Бушин / 5:07

Јавно на прес конференција на 16 август, 2019 година на прашање дали сум се сретнал со Зоран Милевски не негирав дека сум се сретнал, напротив, велам дека сум се среќавал со многу слободни граѓани.

Мицкоски: Дајте доказ дека сум инкриминиран, не треба Рускоска ме спроведe, сам ќе се пријавам во Шутка!

Сакаат да ме вмешаат во таа рашомонијада. Еве, дајте доказ дека сум инкриминиран, не треба Рускоска и Реџепагиќ да ме спроведат,...

Перо Милчин / 8 мај, 2020 22:10

– Таму станува збор за огромни пари за милион евра тука Обвинителството потфрли и тука е најголемата грешка.

Ѓурчески: Кичеец секогаш се вртел во криминалните структури!

Торба Луј Витон тешка 1,5 милион евра, Зоран Милески Кичеец изнесе од домот на Орце Камчев, но обвинителството и по 1 години...

Стојче Бушин / 20 април, 2020 14:58