На овој начин им олеснуваме на матичните лекари, а и на пациентите да не мора да одат во ковид центрите и болничките установи за да ги направат потребните анализи.

ОД ПОНЕДЕЛНИК ЛАБОРАТОРИСКИ АНАЛИЗИ НА Д-ДИМЕРИ И ЦРП ВО ПОЛИКЛИНИКИТЕ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“, „БИТ ПАЗАР“ И „ДРАЧЕВО“

Министерството за здравство информира дека од понеделник (18.2) во скопските поликлиники „Јане Сандански“, „Бит Пазар“...

Стојче Бушин / 15 јануари, 2021 15:46

Операцијата успешно ја завршивме, на пациентот му посакувам добро здравје и што побрзо опоравување. На моите колеги мирна ноќ. Среќна нова година!

Филипче дежурен за новогодишната ноќ во Неврохиругрија: Изврши операција на тумор на мозок

Ова е дежурниот тим за новогодишната ноќ на Клиниката за неврохирургија. Секогаш е задоволство да работиш со млади колеги....

Мирко Бачиќ / 31 декември, 2020 22:47

Филипче упати огромна благодарност до СЗО, за целиот овој изминат период на помош и поддршка при справувањето од КОВИД-19 вирусот.

Клиниката за неврологија доби 25 монитори за следење на виталните параметри на пациентите

Клиниката за неврологија денеска доби 25 монитори за следење на виталните параметри на пациентите, 50 пулс оксиметри и 50 инфрацрвени...

Рејхан Бајрами / 28 декември, 2020 14:53

Филипче им посака што побрзо заздравување и многу среќни мигови.

НЕИЗМЕРНА РАДОСТ: Новогодишно изненадување на детската клиника – Дедо Мраз го донесоа пожарникарите

Новогодишно изненадување на детската клиника – Дедо Мраз го донесоа пожарникарите. Радоста во детските очи е најскапоценото...

Рејхан Бајрами / 27 декември, 2020 13:52

Откако пројавил симптоми на коронавирусот, се подложил на тест кој дал позитивен резултат, а примен е во болнички услови со покачена температури, истрошеност и малаксаност.

Фрчкоски пренесен на интензивна клиника: Има корона се бори за живот?

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски е хоспитализиран на Клиниката на инфективни состојби и фебрилни состојби во...

Перо Милчин / 24 декември, 2020 9:03

Никој нема да биде вратен, а сите оние кои имаат закажано термин истиот ќе биде доследно почитуван. Попустот од 10% за закажување термин оn-line сеуште е актуелен!

Tестирање за COVID-19 без закажување и Drive In пункт

Разновидни опции согласно вашите потреби, информираат од клиниката на Жан Митрев! Со цел да помогнеме во борбата против неконтролираното...

Сара Фемина / 1 декември, 2020 20:55

Тој го посети и новоотворениот ковид центар на Клиниката за очни болести, кој од утрово почна со работа.

ФИЛИПЧЕ: ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ ОБЕЗБЕДУВАМЕ УШТЕ 50 ЛЕГЛА ЗА КОВИД ПАЦИЕНТИ НА КЛИНИКАТА ЗА УВО, НОС И ГРЛО

Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, утрово направи обиколка низ интерните клиники во клиничкиот кампус „Мајка...

Рејхан Бајрами / 20 ноември, 2020 18:24

Инфектолозите од Прилеп се пожалија и на тоа дека немаат доволно персонал, а нема ниту доволно кревети. Капацитетот на одделението бил само 30 легла од кои веќе биле исполнети 23, од кои 10 пациенти биле на кислородна поддршка. Исто така инфектолозите бараат поврзување на одделението со централниот довод на кислород, бидејќи објектот на инфективното не е во главната болничка зграда.

Скопските клиники не примале возрасни Ковид пациенти од прилепската болница

Поради исполнетост на капацитетите клиниките во Скопје веќе не ги примаат повозрасните пациенти заболени од Ковид 19, место...

Катерина Крстиќ / 25 септември, 2020 17:53