Исто така, веќе подолго време, во нашата генетска лабораторија веќе се работи МОЛЕКУЛАРЕН Real time RT-PCR тест за ДЕТЕКЦИЈА НА ВИРУСОТ SARS-CоV-2 од брис, соопштуваат од клиниката!

Во лабораторијата на Zan Mitrev Clinic се изработува имунолошки тест за квантитативно одредување на – IgG АНТИТЕЛА КОН SARS-CоV-2 преку крв

Во лабораторијата на Zan Mitrev Clinic се изработува имунолошки тест за квантитативно одредување на – IgG АНТИТЕЛА КОН SARS-CоV-2 преку...

Стојче Бушин / 13 јули, 2020 23:00

Екс директорката на кожна клиника денеска седна на обвинителна клупа. Обвинителството првично и изрече казна од 10 илјади евра, но неплатениот казнен налог сега е обвинителен акт. Денешното рочиште против Билјановска се одложи бидејќи нејзината одбрана се уште ги чека доказите од лекарската комора, здружението на дерматолози и скопските клиники. Следното рочиште е закажано за 17 септември.

Поранешната директорка на кожната клиника Цаца- Билјановска седна во судница!

Денеска во обвинителството беше повикана поранешната директорка на Кожната клиника во Скопје, Нина Цаца- Билјановска поради...

Катерина Крстиќ / 19:25

Митрев вели дека веќе три недели ја применуваат оваа метода и досега тоа даде одлични резултати.

Жан Митрев: Со новиот метод на прочистување на крвта излечивме 25 пациенти заболени од Ковид-19 (ВИДЕО)

Истакнатиот македонски Кардиоваскуларен хирург доктор Жан Митрев кој воедно е и основач и главен хирург во приватната болница...

Катерина Крстиќ / 9 јули, 2020 10:06

Со цел непречено функционирање на клиниката во услови на пандемија од коронавирусот, се применуваат посебни мерки за заштита и во таа насока поставени се нови шалтери за прием на пациенти, како и нови столчиња во чекалната на пациентите.

На детска клиника комплетно се реновирани амбулантскиот дел, Ургентниот центар и чекалната

Амбуланскиот дел е целосно обновен со нова опрема, извршени се бројни градежни зафати, поставени нови прозорци, нова електрика,...

Стојче Бушин / 23 јуни, 2020 21:56

Моравме да продолжиме со лекувањето и следниот ден го ставивме на континуирано испирање на крвта со специјален филтер, кој ги отстранува сите инфективни медијатори, кои се создаваат од било која инфекција во крвта.

ЕКСКЛУЗИВНА ВЕСТ: Клиниката „Жан Митрев“ излекува заразен пациент со прочистување на крвта

Во саботата, во доцните ноќни часови во клиниката Жан Митрев, беше примен пациент во итна состојба, во хеморагичен шок, заради...

Стојче Бушин / 12 јуни, 2020 17:48

На родителите им посакувам добро здравје, успешна и среќна година. Мајката Снежана ја има целосната потребна здравствена заштита и нега.

СРЦЕ ПРЕПОЛНО СО РАДОСТ: Ова е среќната мајка која ги роди Анастасија и Габриел за новогодишната ноќ

Нов почеток и нов живот. Анастасија и Габриел се првите родени бебиња – близначиња на Клиниката за гинекологија и акушерство. ...

Сара Фемина / 1 јануари, 2020 12:31

Новиот објект дирекно ќе помогне на повеќе од 200 семејства, претежно од ромска националност, чии што деца од 2 до 5 години се вклучени на пред школскиот систем.

Дудуш: Најгорд градоначалник сум што ќе ја имаме најмодерната, европска, енергетски ефикасна детска градинка

Изградбата на последната фаза на градинката „8ми Април“ во Шуто Оризари е во завршна фаза. На простор од 1200 м2, градинката...

Перо Милчин / 7 септември, 2019 12:57

Што се случува на Клиниката за хематологија.

Пациентите на хематологија 10 дена без лекови, директорката со конфузни изјави ?

Скандалите поврзани со клиниката за Хематологија никако да престанат овие денови, но за жал поради лични и семејни интереси...

Узунов Бобан / 13 јуни, 2019 8:42