ЛДП инаку, вчера соопшти дека донесе одлука за самотојно делување на своите пратеници Моника Зајкова и Боби Мојсоски, но и дека таа одлука датира од август минатата година, а дека не била реализирана од „објективни причини”.

Трајанов: Одлуката на ЛДП е исправна – и другите партии ќе се двоиме

Мислам дека одлуката на Либерално – демократската партија е исправна и дека полека и другите партии ќе се двојат од коалициите,...

Рејхан Бајрами / 23 февруари, 2021 6:53

Инаку движење Беса е политичка партија на Албанците во Македонија, основана на 22 ноември 2014 во Скопје.

БЕСА ја напушти пратеничката група на СДСМ

Економски Лидер дојде до документот кој покажува дека Беса го известува претседателот на Собранието Талат Џафери дека ја...

Катерина Крстиќ / 21 септември, 2020 16:07

Замислете, истите оние кои со месеци се во потрага по инвеститорот на дивата градба што расте во Мавровка среде Скопје сега ќе управуваат со буџетот на сите.

Мицкоски: Договорот Заев/Ахмети е договор за продолжување на криминалот, лагите и корупцијата

Договорот Заев/Ахмети е договор за продолжување на криминалот, лагите и корупцијата. Политичарите од транзицијата да продолжат...

Владо Марин / 19 август, 2020 17:17

Овие принципи во целост ќе го следат патот кој го исцртавме со членството во НАТО, а тоа е патот определен низ Договорот од Преспа со Грција, Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија и Охридскиот рамковен договор, тврдеше Заев!

ЗАЕВ: Коалицијата со ДУИ е европскиот пат, патот на економијата, правдата и еднаквоста

Постигнавме коалициски договор со претседателот на ДУИ, Али Ахмети, за создавање парламентарно мнозинство и Влада со полн...

Владо Марин / 7:22

Ова партнерство ќе го надградуваме уште четири години, и јас сум убеден дека ќе биде најуспешна коалиција до сега“, рече Ахмети!

АХМЕТИ: Коалицијата со Заев ќе биде најуспешна до сега!

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска после лидерската средба со претседателот на ДУИ Али Ахмети кажа дека ја договориле и ја...

Владо Марин / 18 август, 2020 16:31

Веднаш по средбата Тачи ја прифати постизборната коалиција со СДСМ, а по се изгледа и ја добил оваа институција.

Заев договорил коалиција со Тачи, на Ахмети му порача: Со 15 пратеници не се добива премиер!

Вчера албанскиот портал Газета Експрес, објави детали од средбата на Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Како што беше...

Катерина Крстиќ / 6 август, 2020 10:39

Лидерот на Левица Димитар Апасиев во гостување во емисијата „Само Вистина“ меѓудрогото се осврна и на Преспанскиот Договор. Тој истакна дека во овој момент македонското политичко милје нема сила да го пoништи овој Договор.

АПАСИЕВ: Во моментов 5 пратеници се уценувани од страна на СДСМ

Вечерва во „Само интервју“ гостин беше Димитар Апасиев! Тој рече дека му се заканувале на неговото семејство, а во моментов...

Владо Марин / 24 јули, 2020 22:22