Трогателен говор одржа и еден од најдобрите пријатели на Коби, Мајкл Џордан кој не можеше да ги сокрие солзите. Џордан пред присутните одржа потресен, емотивен говор и кажа за нивниот пријателски однос.

„Кога загина Коби, загина и дел од мене- Мајкл Џордан со солзи во очите се прости од својот “помал брат”

Вчера се одржа комеморацијата на трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант и неговата 13 годишна ќерка Џиана, кои загинаа...

Катерина Крстиќ / 25 февруари, 2020 10:20

Ѓоковиќ во интервју за еден српски медиум ја прокоментира смртта на кошаркарот Коби Брајант, кој го загуби животот во трагична хеликоптерска несреќа. Тој откри дека со Брајант биле блиски, и  дека кога му било најтешко, добил помош токму од него.

Ѓоковиќ за Коби Брајант: Тој ми помогна кога ми беше најтешко во животот

Светскиот број еден тенисер, српскиот миленик Новак Ѓоковиќ кој моментално со своето семејство е во Белград, Србија каде...

Катерина Крстиќ / 19 февруари, 2020 15:22

Оваа видео реконструкција била направена вр основа на официјалните белешки од полицијата, изјавите на сведоците и разговорот со контролата на летање.

Видео снимка која покажува како падна хеликоптерот на Коби Брајант

Денеска во јавноста се појави видео реконструкција на падот на приватниот хеликоптер на кошаркарската ѕвезда која трагично...

Катерина Крстиќ / 8 февруари, 2020 19:47

Денеска, четири дена по смртта на Коби се огласија и Лејкерси, единствениот клуб на Коби Брајант каде тој мина 20 сезони.

“Уништени сме поради загубата на Коби”- конечно се огласи “Ла Лејкерс”

Веќе четири дена смртта на светски познатиот кошаркар Коби Брајант е во топ вестите во светот. Трагично загинатата кошаркарска...

Катерина Крстиќ / 30 јануари, 2020 19:17

Американските медиуми објавија дека денеска се пронајдени уште две тела на лицата кои го загубија животот при падот на хеликоптерот на поранешниот Брајант. се извлечени, јавија американските медиуми.

ВИДЕО: Пронајдени телата на сите девет загинати од хеликоптерот на Брајант

Се уште топ тема во светските медиуми е страотната несреќа во која трагично загина познатиот кошаркар Коби Брајант и уште...

Катерина Крстиќ / 29 јануари, 2020 12:02

Хеликоптерот на Коби бил од типот, Сикорски С-76Б, направен во 1991 година, и вчера беше објавено дека немал црна кутија.

Коби и Ванеса имале договор никогаш да не патуваат заедно со хеликоптер

Коби Брајант кој беше еден од најпознатите кошаркари во светот, и неговата ќерка, тринаесет годишната Џијана во неделата...

Катерина Крстиќ / 10:49

Тој напиша: „На денешен ден пред 20 години ја запознав мојата најдобра пријателка, мојата кралица @vanessabryant, и затоа решив да ја одведам на состанок во Дизниленд, за да го прославиме стариот училишен стил“.

ЕМОТИВНО И ИСКРЕНО: Коби Брајант пред трагедијата ја потсети својата сопруга колку ја САКА!

„Моја кралицe … те сакам“: Вака Коби Брајант и напиша на неговата сопруга Ванеса Лајн оддавајќи и на тој начин трогателна...

Весна Петровска / 9:53

Според извештајот од американската Национална комисија за безбедност во сообраќајот хеликоптерот немал црна кутија, односно дека за тоа летало не бил потребен уред за снимање.

НОВИ ДЕТАЛИ: Хеликоптерот во кој загина Коби немал црна кутија

Хеликоптерот Сикорски С-76Б, направен во 1991 година, со кој загина светската кошаркарска ѕвезда Коби Брајант, неговата 13 годишна...

Катерина Крстиќ / 28 јануари, 2020 12:02