Присутни се повеќе од 20.000 луѓе, вклучувајќи ги и семејството и пријателите.

СРЦЕ ДА ВИ ПРЕПУКНЕ- ВАНЕСА БРАЈАНТ: Душо грижи се за Џиџи, јас ќе се грижам за другите деца

Вечерва во познатиот центар „Стејплс“ во Лос Анџелес, американската јавност ја одбележува смртта на НБА легендата, Коби...

Сара Фемина / 24 февруари, 2020 22:14

Меморијалот „Сеќавајќи се на животот на Коби и Џиџи Брајант“, ќе се емитува на неколку телевизии и радио станици во Соединетите држави, со почеток во 18:30 часот по средноевропско време.

Коби и Џиана заминуваат во легендите: СВЕТОТ СЕ ЗБОГУВА СО ЦРНАТА МАМБА

Вечерва, познатата јавност во центарот „Стејплс“ во Лос Анџелес ќе му оддаде почит легендата на НБА лигата, Коби Брајант,...

Мирко Бачиќ / 20:02

Тој му ветил на Коби дека ќе започне да тренира деца, а како доказ приложи видео од кошаркарскиот камп за деца, нешто што Коби г побарал од него. 

ЈА ИСПОЛНИ ЗАДАЧАТА КОЈА МУ ЈА ДАДЕ КОБИ: Голема одлука на НБА ѕвездата!

Гилберт Аринас, порано познат како „Агент Зиро“ и sвездата на „Вашингтон Визардс“ дал завет на легендата на Лејкерс, Коби...

Катерина Крстиќ / 12 февруари, 2020 12:18

За време на неговата смрт, се сметаше дека легендарниот ас на Лос Анџелес Лејкерс има нето вредност од 600 милиони долари, околу 540 милиони евра, според CNN Business и New Vision.

ВРТОГЛАВА СУМА: Американските медиуми открија колку изнесува богатството на Коби Брајант

Ванеса Брајант и нејзините три ќерки сеуште не можат ја прифатат вистината дека Коби и Џијана не се помеѓу нив. Американските...

Мате Парлоф / 2 февруари, 2020 8:57

Профилот на Ванеса на Инстаграм беше затворен, но вчера таа го отвори и на истиот стави слика од Коби и нивната ќерка кои загинаа пред неколку дена во хеликоптерската несреќа.

СОПРУГАТА НА КОБИ БРАЈАНТ ВО ШОК И БОЛКА: Утеха ми е што Коби и Џиџи знаеја дека се сакани

Целиот свет е шокиран од веста за смртта на Коби Брајант, пријателите и колегите се простија од својот пријател и соиграч...

Весна Петровска / 30 јануари, 2020 16:15

Станува збор за хеликоптерот од марката „Сикорски С-76“ во чија сопственост бил на славниот кошаркар и со истиот патувал со години.

Крвта да ви замрзне: Погледнете како изгледа внатрешноста на хеликоптерот во кој загина Брајант(ФОТО)

Светот се уште е во неверување по големата трагедија која се случи во неделата, кога загина еден од најпознатите светски...

Сара Фемина / 29 јануари, 2020 19:49

Уште на почетокот на својата кариера, Брајант се истакнал како одличен играч и столб на тимот и, заедно со Шекил О'Нил, бил најзаслужен за трите последователни шампионски прстени, освоени во периодот (2000-2002).

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: Загина славниот кошаркар Коби Брајант

Легендарниот кошаркар Коби Брајант (41) загина во несреќа со хеликоптер! Ужасните информации ги потврди локалниот шериф. Истиот...

Сара Фемина / 26 јануари, 2020 21:15