Еден од најважните елементи во градењето и зајакнувањето на имунитетниот систем е исхраната, а во него микроелементот без кој не можете - јодот, игра голема улога.

КОВИД 19 УДИРА НА ИМУНИТЕТОТ: Зајакнете го со овој минерал кој треба да го внесувате секој ден!

До пред само неколку недели, ги зедовме сите совети за зачувување и подобрување на нашето здравје со резерва, но денес, со...

Катерина Крстиќ / 29 март, 2020 19:20

Министерот за здравство Венко Филипче одговарајќи на новинарско прашање даде детали за тоа каква била клиничката слика на 31-годишниот пациент кој изутрината починал како последица на вирусот Ковид-19.

Ова се причините за смртта на младиот 31- годишен пациент од Македонија

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја информираше јавноста дека починале уште двајца пациенти заразени од Коронавирус....

Катерина Крстиќ / 15:48

Тој преку својот Фејсбук профил се огласи до јавноста и посочи дека Коронавирусот за кој многумина мислеа дека не се пренесува преку воздухот, всушност во него се задржува дури 3 часа.

Д-р Даниловски контра Жан Митрев: Вирусот се одржува во воздухот дури 3 часа, се шири и аерогено

Доктор Драган Данаиловски, ко је еден од најистакнатите епидемиолози, се огласи во врска со Коронавирусот. Драган Даниловски...

Катерина Крстиќ / 10:28

Вирусот кој сее страв, има неколку симптоми како грозница, температура, кашлање и болка во градите, но сега медицинската сестра Челзи Ернест од Америка посочува дека и црвените очи може да бидат знак дека пациентот е заразен со коронавирус.

Очите откриваат дали имате коронавирус- овој симптом не го занемарувајте!

Епидемиолозите секојдневно откриваат нови симптоми на коронавирусот кој во моментот владее низ светот. Кога станува збор...

Катерина Крстиќ / 25 март, 2020 16:29

Рудан вели дека науката направила голем пропуст бидејќи не успеала да го предвиди смртоносниот коронавирус, кој всушност е седма врста на тој вирус кој се обидува да го нападне човештвото.

РУДАН: Науката направи голем пропуст и не го предвиде Коронавирусот!

Игор Рудан познат на јавноста, по тоа што е еден од највлијателните хрватски научници и епидемиолози. Тој во авторски текст...

Катерина Крстиќ / 11 март, 2020 10:47