Тука луѓево плачат за пет шест капки повеќе кислород и те гледаат на начин на кој стануваш ПОЧОВЕК!!
Да да борбата тука е за воздух!
Умирањето тука не е процес!

Доктор од Инфективна: Тука луѓево плачат за пет шест капки повеќе кислород!

Гоце Марков е медицинско лице од внатрешноста на Македонија, а на својот Фејсбук профил тој објави дека на Инфективната клиника...

Катерина Крстиќ / 20 јуни, 2020 9:43

Шејнур Салиу - дали ова е родилката од „угледно семејство“ која сокрила дека свекорот има Корона и довела во опасност медицински персонал во ГАК, како и во “Ре-Медика“?

Шејнур Фејзула Салиу е родилката од “угледно семејство“ која не кажала дека има свекор со Корона?

Изминатиов викенд жена “докторка од угледно семејство“ дошла да се пораѓа на Гинеколошката клиника во Скопје без да каже...

Данаил Михајловски / 12 јуни, 2020 11:08

Неофицијално ваква одлука донела владата на денешната седница. Извори за Скопје Инфо брифираат дека во текот на денот се водела жестока дискусија околу оваа одлука. 

Нема враќање на полицискиот час!

Нема да се воведе повторно полициски час и граѓаните ќе мора да користат заштитни маски кога се движат на отворен простор,...

Катерина Крстиќ / 9 јуни, 2020 16:43

Дека е заразена со вирусот знаела во моментот кога излегла од својот дом во Сан Франциско и почувствувала мирис на чад – симптом кој е поврзан со губење на чувството за мирис.

Оваа докторка е позитивна на коронавирусот веќе 90 дена- го изгубила чувството за мирис и вкус!

Иако многумина не веруваат во вирусот Ковид 19, и велат дека е измислен, сепак овој вирус постои и е многу сериозен и подмолен....

Катерина Крстиќ / 11:59

Поради вртоглавата бројка на новозаболени од ковид 19, Комисијата за заразни болести утрово одржа состанок на кој донесе одлука дали и натаму ќе важат рестритктивните мерки.

Полициски час од 22 до 05 во општините со голем број заразени?

Осумдесетчасовниот карантин кој беше воведен за време на продолжениот викенд во општините каде што имаше регистрирано најголем...

Катерина Крстиќ / 8 јуни, 2020 13:28

Имено новинарот Матеја Петровски доби дозвола да влезе во цвената соба односно во забранетата зона каде што разговараше со Љубиша Савевски, кој го победил коронавирусот и  деновиве ќе си замине дома, три недели откако бил примен на интензивна нега на Инфективна.

Екипата на Алфа на Инфективна кајзаболените од Ковид19- болеста постои и е доста сериозна!

Вчера екипата на телевизија Алфа влезе на клиниката за инфективни болести каде што медицинскиот персонал секојдневно се...

Катерина Крстиќ / 11:53

Постои можност да биде донесена одлука за целосно прекинување на полицискиот час, но задолжително граѓаните да носат заштитна опрема,  односно заштитина маска.

Денеска ќе се одлучува за евентуално враќање на полицискиот час!

Денеска Комисијата за заразни болести  ќе одржи состанок и ќе донесе одлука за евентуално враќање на полицискиот час во...

Катерина Крстиќ / 11:41

Од самиот почеток на оваа криза лично јас и целиот мој тим за односи со јавноста сме ваш партнер. Веќе 100 дена навремено, прецизно и транспарентно ја известуваме јавноста. Ги соопштуваме сите детали за новозаболените од Ковид-19, се со цел медиумите да имаат точна информација.

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДО МЕДИУМИТЕ: Не објавувајте шпекулативни и непроверени информации околу бројот на заболени!

Почитувани медиуми и новинари, деновиве голем број на медиуми уште рано наутро објавуваат неофицијални и речиси секогаш...

Катерина Крстиќ / 6 јуни, 2020 15:19