Очевидците велат дека пред избувнувањето на пожарот, од гаражите се слушнале две експлозии, најверојатно на плински боци.

Голем пожар во Козле

Секој ден има по неколку пожари низ државава, вчера гореше семејна куќа во скопската населба Бутел , денеска гори во скопско...

Весна Петровска / 10 септември, 2019 22:47

При претресот во СЈО со налог е одземен нејзиниот компјутер.

Од домот на Јанева се изнесува мебел: Во камион се товараа поклонетите фотељи НА КАТИЦА ЈАНЕВА!

Пред околу половина час, од куќата на обвинителката Катица Јанева се изнесуваше мебел. Полицијата денеска два пати вршеше...

Рејхан Бајрами / 21 август, 2019 17:44