На 29.07.2022 околу 22 часот, во СВР Охрид приведена е 20 годишна охриѓанка. При преглед извршен за време на музичка манифестација во Охрид, полициските службеници кај неа пронајдоа и одзедоа ќеса

Приведена 20-годишна охриѓанка на музичка манифестација, имала ќеса со кокаин

Приведена 20-годишна охриѓанка на музичка манифестација, имала ќеса со кокаин, информираат од СВР Охрид. На 29.07.2022 околу 22 часот,...

Перо Милчин / 30 јули, 2022 13:21

Лазиќ е приведен утрово околу 4 часот на автопатот во Нов Белград, потврдија за Телеграф.рс.

УАПСЕН ПЕЈАЧОТ ДАРКО ЛАЗИЌ: Под дејство на кокаин приведен во полиција

Пејачот Дарко Лазиќ е уапсен ноќеска поради низа прекршоци кои ги открила сообраќајната полиција. Лазиќ е приведен утрово...

admin@magazin / 27 април, 2022 8:32

После скандалот со Павле Богоевски кога беше сниман како нарачува дрога за "блиска личност„ како што рече тој, во центарот на вниманието повторно се вратија лутите ривали од 1998 година.

(Видео)ВИСКИ И КОКАИН: Што си рекоа Бранко и Љубчо во `98 -БУГАРОФИЛИ, ШИЗОФРЕНИЈА и многу друго!

Во 1998 та Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски беа ,,лути непријатели,, и сите ги паметат нивните остри енергични дуели и...

Рејхан Бајрами / 29 јануари, 2022 22:30

Црногорската полиција ја спроведе оваа акција со колегите од американската агенција ДЕА, Велика Британија, Португалија, Шпанија, Германија и Холандија.

Запленет пола тон кокаин на бродот „БУДВА“ во Германија: Уапсени повеќе црногорски државјани!

Запленет половина тон кокаин, пронајден на бродот Будва во германско пристаниште, соопшти црногорската полиција во краткиот...

Перо Милчин / 2 мај, 2020 17:55

Еден килограм од кокаинот, како контролирана пратка, беше запленет во магацин за овошје во селото Крушопек во скопски Сарај. Кај нас беа приведени четири лица, кои беа одведени во полициска станица, а истрага се води против двајца од нив – сопственикот на фирмата Банекс компани ДООЕЛ, увозник на овошјето и возачот на камионот.

„Независне новине”: Најголем дел од кокаинот фатен во Крушопек , требал да заврши во БиХ

Најголем дел од кокаинот, вреден околу 50 милиони евра, запленет од италијанската полиција во количина поголема од еден тон...

Катерина Крстиќ / 22 февруари, 2020 18:41

Во меѓувреме регионалните медиуми објавија дека станува збор шверцерски канал преку кој требало 1,3 тони кокаин да се префрлат прво во Словенија, па понатаму во европските земји.

Запленетиот кокаин бил дел од поголемо количество дрога со потекло од Kолумбија

Кокаинот кој вчера вечерта бил откриен во селото Крушопек бил сокриен во пратка со банани со потекло од Колумбија, објави...

Владо Марин / 21 февруари, 2020 6:56

Приведени се осум лица, повеќето од нив се албански државјани, пренесува грчки Катимерини.

Голема рација во Грција, ЗАПЛЕНЕТ 1 ТОН КОКАИН: Уапсени 8 дилери, повеќето се албанци

Грчката полиција денес соопшти дека запленила повеќе од еден тон кокаин и разбила меѓународна група осомничена за шверц...

admin@magazin / 25 јануари, 2020 21:59