За претседател кој на избори изјави дека стока, стадо Македонци гласа против него ова е само логичен след.

ЛАТАС: По функцијата Пендаровски ќе се отсели за Бугарија или Албанија- ТОЈ СИ ЈА ЗАКОПА КАРИЕРАТА

Кога не би бил претседател и јас би заминал од Македонија, рече претседателот на државава Стево Пендаровски, и си ја закопа...

Перо Милчин / 24 ноември, 2019 20:14

Пред некој ден, еден мој драг колега, во колумна, ја промовираше старата, веќе подзаборавена теза дека целта на „планирањето и внимателната изведба“ на аферата „Рекет“ била двојна: „дискредитирање и уривање на СЈО, а потоа и пад на Зоран Заев од власт“. Интересно е дека истиот ден кога беше обjавена таа колумна, во една пригода, седнат на маса со некои важни луѓе, ја слушнав баш истата теза. Случајно?

ГЕРОСКИ ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО: АФЕРА „РЕКЕТ“ Можно ли е Спец Катица да е уценета?!

Плата од 3.500 евра месечно, бонуси од 157.000 евра за четири години, спец-каса во СЈО, а згора и рекетирање, хип-хоп 50.000 евра (ако...

Валерија Петрова / 22 ноември, 2019 18:08

Значи, се читаме најдоцна в среда на пладне. Се надевам со официјална информација од ОЈО. А и без неа, секако се читаме“.

ГЕРОСКИ: Ако обвинителството не ја извести јавноста до среда, ја објавувам на порталот целата вистина за настанот- НЕ ПРОСТУВАМ

За жал, до овој момент немам никакво известување дали Јавното обвинителство постапувало по службената белешка и дали некој...

Сара Фемина / 20 ноември, 2019 19:06

Од сите твоите Будимпештански писма кон нас Македонците, ми личат на писмата на Наполеон кон Жозефина, никогаш не прочитав една дума самокритика?! Барем еднаш да си бил грешка!!!

Миленко до Груевски: ДА МУ СЕ ИЗВИНИШ на Македонскиот народ и да ПОБАРАШ ПРОШКА, твојата непрофесионална политика не доведе до овие лај.а

Повеќепати сум напишал и сум кажувал дека ти дојде до изворот, ама вода не се напи! Ти си единствен Македонец што имаше шанса...

Рејхан Бајрами / 18 ноември, 2019 23:25

А пред избори СДСМ има едноставна кампања: ветувања секому според потребите, земање кредити, билдање буџет и купување гласови. Буџетот за наредната година е четири милијарди евра! Заев сега троши 600 милиони евра повеќе од Груевски во 2016-та, последната година на власт. Тоа се нови 600 милиони евра кои владата ќе ги земе од нас, граѓаните и фирмите преку повисоки такси и даноци, од казни и секој ден нови и нови давачки.

Латас: Ги изедоа баклавите па ветуваат јуфки за сите

Баклавата ја изедоа, и сега пред нас стои само празната тепсија, што би рекол Заев, со верба дека гладните ќе се нахранат од...

Катерина Крстиќ / 10:24

–Најкомична е вашата намера да го ограничите времето на одржување на јавните собири од 6 часот наутро до 23 часот навечер.

ГЕРОСКИ: Што е, другарчиња, цвикате од протестни собири, ќе воведете полициски час?

Новинарот Бранко Героски реагира на најавата на властите да воведат, како што вели, тоталитаристички законски ограничувања...

Катерина Крстиќ / 12 ноември, 2019 10:22

Ние за тоа време, натоварени како говеда во камионот позади, уживаме. Кој ти дава таква милина, ем се возиш кон Европа, ем друг му ја мисли за тебе.

Што да ти кажам, си знаеш и сам

На прав пат сме. Дефинитивно. Се возиме турбо и на поверење, на слепо. Што има врска и така еднаш се умира, сега или попосле,...

Катерина Крстиќ / 11 ноември, 2019 10:21

Со неуставен, незаконски и нелегитимен лажов во премиерската фотеља и со Фашистичката Унија од Брисел и Длабоката држава од Вашингтон зад него, неизвесен е датумот.

МИЛЕНКО ОБЈАВИ KAKO ЗОРАН ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПОРАЗЕН И ПРАТЕН ВО ЗАТВОР ПОСЛЕ ИЗБОРИТЕ!

Дека до година ќе бидат изборите е јасно. Е ама, кога ќе бидат е неизвесно. Со неуставен, незаконски и нелегитимен лажов во...

Сара Фемина / 6 ноември, 2019 17:31