"Морав да научам како да одам повторно затоа што мускулите ми беа атрофирани со лежење во кревет две недели.

Ја изгуби работата поради КОРОНА, а потоа дојде пеколот: Бев 9 дена во кома, среќна сум што сум жива(ВИДЕО)

Ли Бломберг од Висконсин, каде рестриктивните мерки се продолжени до 26 мај, се опоравува од новата вирусна инфекција и сака...

Рејхан Бајрами / 24 април, 2020 15:29

До повредата дошло откако на игралиштето кое е наменето за деца со хендикеп, малиот Ангел влегол и почнал да се лула на лулашка која е наменета за деца во количка.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО ВЛАЕ: Дете паднало во кома откако се повредило на игралиште

Едно дете се наоѓа во кома на КАРИЛ, откако денес во паркот Делфина во скопската населба Влае се повредило играјќи си на таканареченото...

Рејхан Бајрами / 10 ноември, 2019 18:11

Од капелата ги носат цвеќињата, крстот, а дугарче на Вук држи говор. Тука е кошаркарската топка, симболот на љубовта на Вук кон кошарката.

ШЕСТ ГОДИНИ ЧЕКАЊЕ И ШЕСТ ГОДИНИ НАДЕЖ: Згасна млад живот – мајката го гушка ковчегот и вришти

На Бежанските гробишта во Белград, најмилите, соседите, пријателите и школските другари на трагично настраданото момче се...

Весна Петровска / 27 септември, 2019 17:14

Некогашниот шеф на тимот на Ферари вчера бил во болничката соба на Михаел Шумахер и со него поминал 45 минути. Шумахер се лекуваше со матични клетки.

ПРЕКРАСНА ВЕСТ: Микаел Шумахер се разбуди од кома!

Како што пишуваат британските медиуми, повеќекратниот шампион во Формула 1 Михаел Шумахер е во свесна состојба откако го...

Рејхан Бајрами / 11 септември, 2019 21:19