Веќе беше најавено сплотување и обединување на македонските навивачки групи, поради историската шанса која е пред Македонија. Навивачите на Вардар, „Комити“ веќе направија настан на Фејсбук и детална организација на денот и заедничко упатување кон стадионот.

„Комити“ го најавија историското сплотување на навивачите – за Македонија!

Репрезентацијата на Македонија го игра својот плејоф натпревар од полуфиналето во Лигата на Нациите, против Косово на 26...

Весна Петровска / 1 февруари, 2020 10:21

Победата на РК Вардар во финалето на Лигата на шампионите на ЕХФ и враќањето дома на ракометарите со втора титула од ова натпреварување е настанот на годината.

Комити потсетија: Европската титула наР.К ВАРДАР ја одбележа годината

Навивачката група Комити на социјалните мрежи постави видео преку кое ги потсети граѓаните кој настан според нив ја одбележа...

Катерина Крстиќ / 31 декември, 2019 13:06

Овој пат, со силна поддршка и на „Војводите“ од Тетово одбележувајќи 10 години меѓусебно братство на двете навивачки групи.

ВИСТИНСКИ СПЕКТАКЛ: „Комити“ и „Војводи“ прославија 10 години братство, шоу за паметење

Фановите конечно дочекаа да се израдуваат на вистински начин… Посетувајќи на најдобрите вардарови времиња, „Комитите“...

Весна Петровска / 8 декември, 2019 18:47

Вардар ја пречекува Шкендија во дербито на македонскиот фудбал на арената „Тодор Проески“ во недела во 13 часот. Покрај прославата на есенската титула, навивачите на Вардар ќе имаат уште неколку јубилеи кои ќе ги прослават на првенствениот натпревар.

ФОТО: Комити го „запалија” Скопје

Навивачите на Вардар, популарните Комити, вчера го имаа своето најавено дефиле пред утрешниот натпревар и славјето на Есенската...

Весна Петровска / 7 декември, 2019 9:15

За позната афера Мис Стон

Историја: Што кажала Мис Стон на османлиските власти после нејзиното ослободување од македонските комити

  „Една ноќ на комитите им кажав дека имам претчувство оти сме во Бугарија: Не, рекоа, не сте во Бугарија, во Македонија...

Узунов Бобан / 30 август, 2019 13:40

Јунаците од Ножот биле однапред решени на саможртвување. Сите 45-мина загинале со херојска смрт.

БИТКАТА НА НОЖОТ – Најкрвавите битки во историјата на Македонија по Илинденското востание!

Една од најнерамноправните и најкрвавите битки во историјата на Македонија по Илинденското востание се одиграла на денешен...

Рејхан Бајрами / 14 јули, 2019 13:58

Ја Повикуваме цела Црвено-Црна Армија и цел Македонски народ заедно со овој голем успех да ја прославиме Храброста, а со малку повеќе среќа и Божја волја – Втората Европска Титула !!!

КОМИТИ ПОВИКУВААТ НА МАКЕДОНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА!

Без оглед што ќе се случи денес во Келн, Шампионските срца заслужуваат величествен пречек! Парадата на Гордоста започнува...

Рејхан Бајрами / 2 јуни, 2019 16:49