Политичарите секогаш да бидат средени, но да не се расфрлаат со илјадници евра за гардероба како да се холивудски ѕвезди, туку да покажат скромност и солидарност со народот во земја во која владее сиромаштија, е честа порака од јавноста, кога е модниот стил на јавните функционери во прашање.

Висока мода на вчерашниот Конгрес: Колку чини сакото на Мицкоски потпишано од Лагерфилд?

Класично тегет сако со едноставен крој, со ревер јака и паспулирани џебови со капаци, од модниот бренд Карл Лагерфилд, облече...

admin@magazin / 13 декември, 2021 14:59

Николоски додаде дека тој е член на ВМРО-ДПМНЕ уште од неговите студентски денови, а за партијата знае откако знае за себе благодарение на неговите родители кои што го вдахнаа со таа идеја.

Николоски: Ги поставуваме темелите за повеќе економија, а помалку корупција

„Почитувани делегати на 17-ти Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, почитуван претседател на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски, почитувани...

admin@magazin / 12 декември, 2021 17:01

Секоја една генерација се стреми да ја надмине претходната и затоа кај нас има прогрес, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски во воведното обраќање на 17-тиот редовен Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ.

Сајкоски: Македонија е свртена кон ВМРО-ДПМНЕ со надеж за промени и подобра иднина

Очите на Македонија се свртени кон ВМРО-ДПМНЕ со надеж за промени и подобра иднина. Ние таа надеж кај луѓето не смееме да ја...

Рејхан Бајрами / 14:01

Со последните измени на Статутот уште повеќе ја демократизиравме партијата, го зајакнавме учеството на младите и жените во органите и телата на СДСМ. Воведовме етички кодекс и нов мерит систем на функционирање на партијата, со што се мери успешноста на секој назначен функционер.

Во изминатите 4 години СДСМ промени се во државата

Во изминатите 4 години #СДСМ се промени, особено во начинот на работа и функционирање, за уште поголема демократизација на...

admin@magazin / 17 мај, 2021 6:00

Претставничкиот дом гласаше за отповикување на американскиот претседател со 232 гласа „за“ и 197 „против“.

ТРАМП ЗАМИНА ВО ИСТОРИЈАТА: Отповикан е по втор пат, Сенатот ќе одлучува да го разреши американскиот претседател

Доналд Трамп ќе остане претседател до 20 јануари откако лидерот на републиканското мнозинство во Сенатот, Мич Меконел, објави...

Мирко Бачиќ / 13 јануари, 2021 23:58

Според американската Ен-Би-Си, станува збор за 60-годишниот Ричард Барнет од државата Арканзас, кој бил уапсен во неговата матична земја под обвинение за насилен упад во зградата во Капитол и кражба на јавен имот.

УАПСЕН ПРИВРЗАНИКОТ НА ТРАМП КОЈ СЕ СЛИКАШЕ СО НОЗЕТЕ НА МАСА: Обвинет за насилен упад и кражба на јавен имот

Демонстрант кој беше фотографиран со нозете на маса во канцеларијата на спикерот на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси,...

Мирко Бачиќ / 9 јануари, 2021 12:35

Фотографиите и снимките од упадот на приврзаниците на Трамп во зградата на Конгресот синоќа го обиколија светот.

ГОЛ ДО ПОЈАСОТ И РОГОВИ НА ГЛАВА: Еве кој е мистериозниот човек кој упадна во Конгресот и позираше пред новинарите(ВИДЕО)

Мистериозниот човек со рогови на главата кој привлече најголемо внимание на новинарите за време на синоќешниот упад во Конгресот...

Мирко Бачиќ / 7 јануари, 2021 17:29

СМК бара Владата да упати кривична пријава до Меѓународниот кривичен суд против Бугарија за кривичното дела геноцид и кривичните дела против човештвото во согласност со Римскиот статут на Меѓународниот кривичен суд донесен на 17 јули 1998 година!

Бугарија врши меѓународно кривично дело геноцид и кривични дела против човештвото кон Македонија

ВЛАДАТА ВО СОФИЈА ВРШИ КРИВИЧНИ ДЕЛА СПОРЕД РИМСКИОТ СТАТУТ НА МЕЃУНАРОДНИОТ КРИВИЧЕН СУД ВРЗ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ВО ОБИДОТ...

Рејхан Бајрами / 16 ноември, 2020 8:54