Концертот ќе започне во 20. 30 часот со настапот на домашните пејачи: Нино Величковски, Маргица Антевска, Сандра Милковска, како и гостите од Србија, дувачкиот оркестар на Бојан Ристиќ.

ЛЕПА БРЕНА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Вечерва ќе пее на Градскиот плоштад во Куманово!

Српската звезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод прославата за 11 Ноември – Денот на ослободувањето...

Перо Милчин / 10 ноември, 2019 11:20

На плоштадот Македонија планирано е заедно со основачот на групата, Горан Бреговиќ, да дојдат и поранешните пејачи на бендот – Жељко Бебек, Тифа Војиќ и Ален Исламовиќ.

„Бјело дугме“ со бесплатен концерт за 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје

На 17- ти ноември, Скопје ќе го слави Денот на ослободувањето на градот со концерт на легендарната група „Бјело дугме”. На...

Сара Фемина / 20 октомври, 2019 9:27

Петти октомври стана симболичен датум благодарение на него и сѐ она што препознававме во неговиот лик: човечност, хуманост, добрина, исклучителен талент, космополитски дух.

СЕЌАВАЊЕ И НЕПРЕБОЛ: Пред 12 години, Тоше Проески го одржа последниот концерт на Градски стадион!

Денеска навршуваат 12 години од последниот концерт на Тоше, одржан на Градскиот стадион во Скопје.  Под мотото „Образованието...

Сара Фемина / 5 октомври, 2019 15:48

Имено италијанскиот пејач својата светска турнеја ја започна во февруари оваа година, а викендов одржа и спектакуларен концерт во Скопје со што го оправда и епитетот италијански заводник и миленик .

Мицкоски заедно со сопругата пееше и уживаше во песните на Ерос Рамацоти (ФОТО)

Италијанскиот миленик на публиката, Ерос Рамацоти викендов буквално го запали Скопје со својот концерт во „А1 Арена“ . Христијан...

Катерина Крстиќ / 2 октомври, 2019 10:55

Влатко Лозаноски ќе го одржи вториот солистички концерт на најголемиот македонски празник, Илинден“.

ВОЛШЕБНИОТ ГЛАС, Влатко Лозаноски на ИЛИНДЕН со нов концерт во Охрид!

Влатко Лозаноски-Лозано ќе одржи голем концерт во Охрид, на 2 август, на Стадионот „Билјанини извори“ со почеток од 21 часот. Влатко...

Сара Фемина / 4 јули, 2019 13:10

Тој ексклузивно за македонскиот портал Курир изјави дека Скопје му е многу драго место, град кој го поврзува со многу спомени и драги пријатели , но  позитивната енергија која македонската публика  му ја дава е една и од големите причини што тој повторно се враќа во Македонија

Миленикот на жените открива: Ова е причината која постојано ме враќа во Македонија

Најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ допатува во Скопје, каде го најави престојниот голем спектакуларен концерт кој...

Валерија Петрова / 13 мај, 2019 18:02

Покрај пеењето и придружните вокали додека снима , Кравиц често свири на сите гитари, басови , бубњеви, клавијатури, ударни инструменти .

Американската рок-легенда ЛЕНИ КРАВИЦ во СКОПЈЕ- ја посети старата чаршија и се фотографираше со фановите!

Лени Кравиц, Американската рок легенда моментално се наоѓа во Скопје, по повод неговиот концерт кој ќе го одржи во главниот...

Рејхан Бајрами / 2 мај, 2019 18:49

Веднаш штом Љуба излезе на сцената, искажа големa благодарност и восхитување до неговиот најголем идол Сaшa Ковачевиќ.

Малиот Љуба(6) ја дигна на нозе арената „Борис Трајковски„ на концертот на Саша Ковачевиќ !

Нa концертот нa Сaшa Ковaчевиќ пред два дена, гостин беше 6-годишниот Љубa Стaнковиќ кој со своите гласовни способности ја крена...

Сара Фемина / 8 април, 2019 14:20