Д-р Вајт истакна дека има многу книги и особено филмови кои го „подготвиле“ човештвото за сè што преживуваме денес.

ИСПЛИВАА ДОКАЗИ: Германија знаела уште од 2012 дека ќе има ЕПИДЕМИЈА- ОВА Е ДОКУМЕНТОТ(видео)

Службен весник на Бундестагот, објавен 2013 година, бр. 17/12051 се осврнува на можните епидемии и катастрофи и дава препораки за...

Рејхан Бајрами / 18 мај, 2022 7:25

Согласно овие предлози, Владата донесе заклучок според кој престануваат да важат сите рестриктивни мерки, освен задолжително носење заштитни маски во здравтсвените установи, аптеките и во установите за згрижување на возрасни лица и лица со попреченост.

Се укинуваат КОВИД-19 протоколите во предучулишните установи!

МТСП: Се укинуваат КОВИД-19 протоколите во предучулишните установи! Владата на Република Македонија на редовната 42-ра седница...

Перо Милчин / 9 мај, 2022 17:30

Согласно овие предлози Владата донесе заклучок според кој престануваат да важат сите рестриктивни мерки освен задолжителното носење заштитни маски во здравствените установи, аптеките и во установите за згрижување на возрасни лица и лица со попреченост.

Укинати сите ковид мерки освен носењето маски во здравствени установи, аптеки и домови за возрасни и лица со попреченост

Владата на Република Македонија на денешната редовна 42-ра седница ги прифати предлозите на Главниот координативен кризен...

Едмонд Бекири / 3 мај, 2022 16:08

Во текот на изминатото деноноќие не се регистрирани починати лица, соопшти Министерството за здравство (МЗ).

Нови 89 случаи со корона вирус

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во последните 24 часа направени се 1.649 тестови од кои се регистрирани...

Мате Парлоф / 17 април, 2022 15:51

Регистрирани сe 23 оздравени пациенти од: Кавадарци – 7, Битола – 5, Делчево – 3, Велес -2, Гостивар, Кичево, Кочани, Гевгелија, Неготино и Ресен – по 1.

196 нови случаи на ковид-19 – пријавено едно починато лице

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени...

Мартин Попоски / 3 април, 2022 19:18

Посетување на наставата во основните училишта да се одвива без маски за учениците, освен ако учениците по сопствена волја не бараат да носат заштитна маска. За наставниците и останатите вработени во училиштата останува обврската за носење маски.

Олабавување на рестриктивните мерки за спречување на ширење на коронавирусот

Владата на Република Mакедонија ги усвои препораките на Главниот координативен кризен штаб за справување со КОВИД-19 (ГККШ)...

Перо Милчин / 30 март, 2022 8:03

Состанокот на шефовите на Влади на земјите членки на НАТО од Југоисточна Европа е наш регионален придонес за посилна отпорност и координација во врска со потенцијалните ризици и закани од последиците на војната како и безбедносната и хуманитарна криза во Украина.

Ковачевски договорил координирано регионално справување со последиците од војната во Украина

Премиерите на Република Македонија, Димитар Ковачевски, на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, на Република Романија, Николае...

Перо Милчин / 28 март, 2022 17:44

Додека пак во 4599 година таа предвиде дека луѓето ќе станат бесмртни, додека цивилизацијата ќе достигне врв во 4674 година со население од 340 милијарди луѓе и ќе започне размножувањето со вонземски суштества.

ВО 2023 НЕ ЧЕКА НЕШТО ПОЛОШО ОД КОРОНА: Ова се страшните предвидувања на баба ВАНЃА!

Предвидувањата се враќаат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне! Баба Ванга е позната по своите...

Сара Фемина / 16:40