Регистрирани сe 23 оздравени пациенти од: Кавадарци – 7, Битола – 5, Делчево – 3, Велес -2, Гостивар, Кичево, Кочани, Гевгелија, Неготино и Ресен – по 1.

196 нови случаи на ковид-19 – пријавено едно починато лице

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени...

Мартин Попоски / 3 април, 2022 19:18

Посетување на наставата во основните училишта да се одвива без маски за учениците, освен ако учениците по сопствена волја не бараат да носат заштитна маска. За наставниците и останатите вработени во училиштата останува обврската за носење маски.

Олабавување на рестриктивните мерки за спречување на ширење на коронавирусот

Владата на Република Mакедонија ги усвои препораките на Главниот координативен кризен штаб за справување со КОВИД-19 (ГККШ)...

Перо Милчин / 30 март, 2022 8:03

Состанокот на шефовите на Влади на земјите членки на НАТО од Југоисточна Европа е наш регионален придонес за посилна отпорност и координација во врска со потенцијалните ризици и закани од последиците на војната како и безбедносната и хуманитарна криза во Украина.

Ковачевски договорил координирано регионално справување со последиците од војната во Украина

Премиерите на Република Македонија, Димитар Ковачевски, на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, на Република Романија, Николае...

Перо Милчин / 28 март, 2022 17:44

Додека пак во 4599 година таа предвиде дека луѓето ќе станат бесмртни, додека цивилизацијата ќе достигне врв во 4674 година со население од 340 милијарди луѓе и ќе започне размножувањето со вонземски суштества.

ВО 2023 НЕ ЧЕКА НЕШТО ПОЛОШО ОД КОРОНА: Ова се страшните предвидувања на баба ВАНЃА!

Предвидувањата се враќаат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне! Баба Ванга е позната по своите...

admin@magazin / 16:40

Од вкупниот број на позитивни (232), регистрирани се 38 реинфекции.

Регистриран e 221 оздравен пациент од: Скопје – 140, Битола – 19, Прилеп – 11, Кавадарци – 10, Куманово – 8, Велес – 5, Охрид и Струмица – по 4, Кратово – 3, Кичево, Струга , Крива Паланка и Богданци – по 2, Тетово, Штип, Кочани, Гевгелија, Неготино, Ресен, Радовиш, Дебар и Валандово – по 1.

Во текот на изминатите 24 часа, се регистрирани 3 починати лица од: Скопје (59г, 65г и 95г) , сите лица се починати во болнички услови.

Нови 232 случаи на ковид и шест починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени...

Рејхан Бајрами / 26 март, 2022 17:09

Неколку милиони кинески граѓани во моментов се во затвор, вклучително и градот Шензен и делови од Шангај, двата најважни економски центри во земјата. Затворени се и неколку делови од главниот град Пекинг со илјадници жители.

Кина пријави први смртни случаи од корона по една година

Две лица починаа како последица на Ковид-19 во Кина, каде што последната смрт од оваа болест е забележана во јануари 2021 година,...

Едмонд Бекири / 8:14

Во Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, Охрид -11, Куманово – 10, Струмица - 6, Тетово и Гостивар – по 5, Кичево – 4, Велес, Штип и Струга – по 3, Кочани, Радовиш и Богданци – по 2, Гевгелија, Неготино, Крива Паланка, Валандово, Виница, Крушево и Демир Капија – по 1.

Од вкупниот број на позитивни (273), регистрирани се 45 реинфекциии.

Регистрирани сe 233 оздравени пациенти од: Скопје – 139, Битола – 15, Велес – 11, Куманово – 10, Прилеп – 9, Охрид – 8, Кавадарци, Гостивар и Гевгелија – по 5, Кичево – 4, Тетово, Сруга и Виница – по 3, Струмица, Штип, Кратово и Демир Хисар – по 2, Кочани, Радовиш, Ресен, Свети Николе и Дебар – по 1.

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 5 починати лица: 2 починати лица од Прилеп (68г и 43г) и по едно починато лице од Битола (79г), Куманово (81г) и Охрид (73г). Сите се починати во болнички услови.

Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, дополнително се пријавени 3 починати лица, од Скопје (1), Струмица (1) и Тетово (1), на возраст од 60 до 78 години. Пријавените лица се починати во период од 18.02. до 05.03.2022 година. Од починатите лица две се починати во болнички услови и едно лице во домашни услови.

Регистрирани се 273 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 8 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени...

admin@magazin / 19 март, 2022 18:50