Од „Макамтранс“ алармираат дека семејствата на возачите во земјава се соочуваат со дискриминација поради препораките на Владата лица што патувале во заразените подрачја да останат дома две недели.

Децата на возачите дискриминирани не смеат да посетуваат градинки

Ширењето на коронавирусот низ Европа веќе значително се одразува како врз европската економија, така и врз македонското...

Македонка Димкин / 9 март, 2020 18:02

Особено не треба да се допираат очите и устата.

Нема смисла да носите маска на отворено, но ОВА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ: Доктор Кон открива како да се заштитите од КОРОНА ВИРУС!

Епидемиологот Предраг Кон вели дека миењето на рацете е најважната превентивна мерка за спречување на коронавирусна болест...

Сара Фемина / 17:53

Оваа прес-конференција на министерот Филипче е закажана со почеток во 16.30 часот.

(Во живо)КОРОНА ВИРУСОТ СТРАВ И ТРЕПЕТ ВО МАКЕДОНИЈА: Вонрендно обраќање на ФИЛИПЧЕ

По објавувањето на информацијата дека директорката на Клиниката за кожни болести е заразена со корона вирусот, министерот...

Сара Фемина / 16:38

„НАТО останува во близок контакт со белгиските власти“, се вели во соопштението.

КОРОНА СТИГНА И ВО СЕДИШТЕТО НА НАТО: Алијансата соопшти дека има ЗАРАЗЕН од вирусот

НАТО денес објави дека член на нивниот персонал, кој работел во седиштето на Алијансата во Брисел, е позитивен за СОВИД-19. Според...

Мартин Попоски / 16:05

Учесниците на волонтерите треба да поминат две недели од работа и да им биде забранет контакт со надворешниот свет.

СВЕТСКО ЛУДИЛО: Се нудат 4.000 евра да се заразите со КОРОНА ВИРУСОТ- ЕВЕ ШТО ВЕ ЧЕКА!

Трката за пронаоѓање на вакцината против коронавирус продолжува и оди во немерливи насоки. Лабораторија со седиште во Лондон...

Мирко Бачиќ / 15:48

Докторката била на скијање во Италија, ама пред неколку денови присуствувала на симпозиум во Рагуза.

ЌЕ ЛЕТАТЕ ОД РАБОТА: Фрчеле закани за откази од Директорката со коронавирус, ја пријавиле колегите

Директорката на скопската Клиника за кожни болести, Нина Цаца-Биљановска кај која денеска беше потврдено дека е позитивна...

Сара Фемина / 14:50

Во рамките на карантираното подрачје, движењето треба да биде ограничено

МИЛАНО ПОД БЛОКАДА: 16 милиони лица под изолација, улиците пусти но пред маркетите- РЕДОВИ(видео)

Италија го затвора најбогатиот и најнаселен регион, во кој е сместен и финансискиот главен град Милано, како дел од новите...

Сара Фемина / 14:43

Неодговорната директорка на Клиниката за кожни болести Нина Цаца Билјановска е четвртиот потврден случај заболен од коронавирусот во Македонија, објави на денешната прес конференција Министерот за Здравство, Венко Филипче.

ТЕШКО НА ПАЦИЕНТИTE: Ова е докторката која е заболена од вирусот, се шетала на скијање во Италија па си работела со пациенти

Поради непочитување на препораките, лекарка пред една седмица допатувала од Италија и е заразена со коронавирус, соопшти...

Сара Фемина / 14:01