На денешната прес конференција, министерот за здравство - Венко Филипче најави воведување на нови мерки за превенција од епидемија.

РИЗИЦИТЕ од ширење на КОРОНА вирусот се зголемуваат, надлежните воведуваат нови мерки

На денешна прес-конференција министерот за здравство, Венко Филипче истакна дека засега има само еден регистриран случај...

Магдалена Стојмановиќ / 4 март, 2020 14:11

„Ние ги советуваме пратениците да престанат со какви било средби со граѓаните за да спречат ширење на вирусот“, рече Месри.

КОРОНА ВИРУСОТ ЈА НАПАЃА ПОЛИТИЧКАТА ЕЛИТА ВО ИРАН: Заразени 23 пратеници

Заменик претседателот на иранскиот парламент Абдолрес Месри во вторникот објави дека 23 ирански пратеници се заразени коронавирус...

Сара Фемина / 11:13

И благодарам на болницата, благодарам доктори. Оваа болница е совршена и професионална", рече тој.

(ЧУДНО ВИДЕО)Пациент кој имаше коронавирус на среде изјава беше однесен назад во болница

Иранец, кој беше тестиран за коронавирус во грузискиот град Тбилиси, на среде  изјава за медиуми, медицинскиот персонал...

Перо Милчин / 1 март, 2020 12:15

Кучето се стави во карантин во одделот за животни, соопшти владата на Хонг Конг.

АЛАРМАНТНО: Коронавирус пронајден кај куче – домашното милениче веднаш ставено во изолација

Едно куче во Хонг Конг е заразено со коронавирус, соопштија локалните власти. Кучето е домашно милениче и е откриено дека...

Перо Милчин / 29 февруари, 2020 17:34

На крајот на декември 2019 година, вирусот се појави во кинескиот град Вухан, економски и индустриски центар на провинцијата Хубеи, во кој живеат околу 11 милиони луѓе.

НИКОЛАС МАДУРО ПОРАЧА: Коронавирусот е исмислен како биолошко оружје против Кина

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро верува дека коронавирусот е направен како биолошко оружје против Кина, соопшти...

Мирко Бачиќ / 9:37

Како што велат од таму, работниците немаат симптоми на коронавирус, но се под здравствен надзор затоа што претходно биле во Италија.

Две лица ставени во изолација во Битола поради опасност од коронавирус

Од центарот за јавно здравје за „СДК“потврдија дека денеска двајца Бугари кои работат во Земјоделскиот комбинат „Пелагонија“...

Катерина Крстиќ / 28 февруари, 2020 10:21