Пациентката кај која е потврден првиот случај на коронавирусот во Македонија, се чувствува добро и има лесна форма на клиничка слика. Тој посочи дека во текот на вчерашниот ден биле исконтактирани сите патници од комбето со кое таа патувала од Италија кон Македонија, сите се во соодветна изолација во домашни услови.

НЕОФИЦИЈАЛНО НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС: Жена делумно позитивна, се прават дополнителни испитувања

Министерот за здравство Венко Филипче денеска информираше дека две нови лица вчера се јавиле со симптоми и биле тестирани...

Катерина Крстиќ / 27 февруари, 2020 12:09

Идентификувани се сите сопатници на жената заразена од корона вирус, реле министерот Филипче

Филипче: Идентификувани се сите сопатници на жената заразена од корона вирус, заоблената е во добра состојба

Станува збор за девет лица од Скопје и Струмица кои според протоколот ќе бидат во домашна изолација наредните 14 дена. Тимови...

Владо Марин / 6:16

"Голем број луѓе се во контакт со пациенти кои биле заразени со вирусот.

Германскиот Министер за здравје апелира: При првата кашлица не треба да трчате кај лекарот

Германскиот министер за здравство Јенс Спан изјави дека Германија е на почетокот на епидемијата по уште шест случаи на инфекција...

Мирко Бачиќ / 26 февруари, 2020 23:46

Министерот Венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека девет лица имало во комбето со кое заразената се вратила во Македонија. Т

ФИЛИПЧЕ ВО ЖИВО: Сите лица кои патуваа со пациентката вечерва ќе останат дома со полициски надзор!

Министерот за здравство, Венко Филипче, вечерва изјави дека состојбата на жената која е заболена 50-годишна жена е добра. Министерот...

Перо Милчин / 21:01

Поточно, тој е на бродот "Diamond Princess" закотвен во Јапонија во карантин заедно со уште 13 други српски државјани заболени од коронавирусот.

Младен од Ниш е момчето кое заболе од коронавирусот: Семејството во солзи- ова е неговата последна желба

Младен Трандафировиќ од Ниш е момчето заразено со коронавирус. Поточно, тој е на бродот “Diamond Princess” закотвен во Јапонија...

Катерина Крстиќ / 11:02

Сомнеж за корона вирус во Македонија!

Најнова вест: На клиниката за инфективни болести се врши тестирање на корона вирус

Министерот за здравство Венко Филипче објави на социјалните мрежи дека во овој момент на Клиниката за инфективни болести...

Владо Марин / 25 февруари, 2020 23:13

Коронавирусни инфекции се потврдени во Франција, Германија, Јапонија, САД, Австралија, Сингапур, Макао, Малезија, Камбоџа, Шри Ланка, ОАЕ, Јужна Кореја, Виетнам, Тајланд, Канада и Непал.

НОСТРАДАМУС го предвиде коронавирусот: ЕВЕ КОГА ЌЕ СЕ УНИШТИ ВИРУСОТ (ВИДЕО)

Епидемијата на Коронавирус уби повеќе од 2.600 луѓе и зарази скоро 80.000 ширум светот – но, дали е ова мистичен Нострадамус...

Перо Милчин / 22:33

Тврдењата на двајца докторите Нилсен и Џонсон Николс - покажуваат дека целата приказна не е без основа.

Коронавирусот не може да преживее лето, ќе го убие сончевата топлина: Стручњаците откриваат

Многумина се прашуваат дали коронавирусот ќе започне да стагнира со пристигнување на потоплите временски услови. Прашањето...

Перо Милчин / 21:56