Две лица најверојатно биле заразени со коронавирус, според прес-конференцијата во Инсбрук.

Смртоносниот вирус стигна во Австрија: Две лица се заразени со коронавирус во Инсбрук

Првите случаи на инфекција со коронавирус се потврдени денес во Австрија. Две лица најверојатно биле заразени со коронавирус,...

Мирко Бачиќ / 25 февруари, 2020 13:23

Не се дозволени движења и излегување од области за кои се смета дека се места од каде се шири заразата. Потребна е посебна дозвола доколку сакаат даизлезат од изолираното место.

Изолирани 11 села во Италија поради новиот коронавирус

Откако вчера во Италија две лица починаа од новиот коронавирус, а бројот на заразени во земјата достигна 79 лица, се превземаат...

Катерина Крстиќ / 23 февруари, 2020 11:12

Во една од привремените болници во Вухан, тим за медицинска помош од автономниот регион Синџанг измисли неколку едноставни движења за да ги расположи болнитеод коронавирусот. И додека повеќето луѓе во државата стравуваат од опасниот коронавирус,  овој подиум е полн со живот.

ПОДИУМОТ Е СПРЕМЕН: Со песна и танцување ги лекуваат пациентите заболени од коронавирус!

Терапијата со песна и танц е подеднакво делотворна како и медицинската терапија. За да ги расположат болните од смртоносниот...

Катерина Крстиќ / 17 февруари, 2020 18:31

Четворица Срби кои поминаа 15 дена во карантин во Франција, откако беа евакуирани од Вухан поради коронавирус, се вратија вечерва во Белград.

Србите од Кина пристигнаа во Белград: Слета авионот во Србија- еве како е во градот на стравот

Четворица Срби кои поминаа 15 дена во карантин во Франција, откако беа евакуирани од Вухан поради коронавирус, се вратија...

Мартин Попоски / 7:42

Имено денеска Кинеските медиуми објавија дека штотуку родено бебе во Вухан е заразено со овој коронавирус. Лекарите од детската болница во Вухан, од каде што практично и започна да се шири вирусот пренесоа дека постои можност бремените жени, кои се заразени со коронавирус, да ги пренесат на децата.

ОВА Е НАЈТАЖНАТА ВЕСТ ДЕНЕСКА: Штотуку родено бебе заразено со коронавирус

Најтажната вест денеска доаѓа од Кина, каде што новиот смртоносен коронавирус буквално коси. Имено денеска Кинеските медиуми...

Катерина Крстиќ / 6 февруари, 2020 16:41

Наодите се презентирани во научното списание „Радиолодиџи“, а текстот го потпишува група лекари во Првата универзитетска болница во Ланджоу.

Докторите покажаа што прави корона вирусот на белите дробови: Скенерот откри шокантни податоци

Лекарите објавија шокантно видео од скенер кој покажува што прави коронавирусот на белите дробови. Една жена (33) била примена...

Сара Фемина / 3 февруари, 2020 21:07

И кога сме кај Катица Недопирливата Јанева, сељачкото извира од неа и не запира.

ЛАТАС: Куршум не го дупи Македонецот- Не реметете се, се ќе биде ОК што би рекла Катица

Корона вирус нема да видите во Скопје, ни во Македонија. Со вака загаден воздух и вирус и свети вирус бегаат што подалеку од...

Рејхан Бајрами / 2 февруари, 2020 19:52

Гејтс тогаш предупреди дека смртоносен вирус може да еруптира во следната деценија, убивајќи 30 милиони животи во првите 6 месеци и продолжува да расте експоненцијално.

Овој милијардер го предвиде корона висрусот: Гејтс вложи големо богатство во вакцините, еве колку жртви се очекуваат

Светските медиуми јавуваат дека американскиот милијардер Бил Гејтс однапред предвидел појава на нов вирус што може да предизвика...

Сара Фемина / 29 јануари, 2020 21:08