Имено денеска Кинеските медиуми објавија дека штотуку родено бебе во Вухан е заразено со овој коронавирус. Лекарите од детската болница во Вухан, од каде што практично и започна да се шири вирусот пренесоа дека постои можност бремените жени, кои се заразени со коронавирус, да ги пренесат на децата.

ОВА Е НАЈТАЖНАТА ВЕСТ ДЕНЕСКА: Штотуку родено бебе заразено со коронавирус

Најтажната вест денеска доаѓа од Кина, каде што новиот смртоносен коронавирус буквално коси. Имено денеска Кинеските медиуми...

Катерина Крстиќ / 6 февруари, 2020 16:41

Наодите се презентирани во научното списание „Радиолодиџи“, а текстот го потпишува група лекари во Првата универзитетска болница во Ланджоу.

Докторите покажаа што прави корона вирусот на белите дробови: Скенерот откри шокантни податоци

Лекарите објавија шокантно видео од скенер кој покажува што прави коронавирусот на белите дробови. Една жена (33) била примена...

admin@magazin / 3 февруари, 2020 21:07

И кога сме кај Катица Недопирливата Јанева, сељачкото извира од неа и не запира.

ЛАТАС: Куршум не го дупи Македонецот- Не реметете се, се ќе биде ОК што би рекла Катица

Корона вирус нема да видите во Скопје, ни во Македонија. Со вака загаден воздух и вирус и свети вирус бегаат што подалеку од...

Рејхан Бајрами / 2 февруари, 2020 19:52

Гејтс тогаш предупреди дека смртоносен вирус може да еруптира во следната деценија, убивајќи 30 милиони животи во првите 6 месеци и продолжува да расте експоненцијално.

Овој милијардер го предвиде корона висрусот: Гејтс вложи големо богатство во вакцините, еве колку жртви се очекуваат

Светските медиуми јавуваат дека американскиот милијардер Бил Гејтс однапред предвидел појава на нов вирус што може да предизвика...

admin@magazin / 29 јануари, 2020 21:08