Направени се 2.635 тестови, а регистрирани се 277 нови случаи на КОВИД-19!

277 нови случаи на ковид-19 – пријавени 14 починати лица

Министерството за здравство информира, согласнома податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени...

Мирко Бачиќ / 12 март, 2022 18:45

Скопје – 131, Прилеп – 19, Битола – 15, Тетово – 11, Куманово и Велес – по 7, Штип, Неготино и Ресен – по 4, Кичево, Струга и Кратово – по 3, Гостивар, Охрид и Свети Николе – по 2, Кавадарци, Струмица, Гевгелија, Крива Паланка, Дебар и Демир Хисар – по 1.

Од вкупниот број на позитивни (223), регистрирана е 37 реинфекција.

223 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени...

Рејхан Бајрами / 6 март, 2022 17:44

Донесовме еден заклучок, а тоа е да се препорача укинување на сертификатите задолжителни за присуство во моловите, односно каде не е задолжително носење маски.

Укинување на сертификатите за влез во моловите, препорачува Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести препорача укинување на сертификатите задолжителни за влез во моловите, односно онаму каде...

admin@magazin / 2 март, 2022 16:43

До денес, во Русија се регистрирани 177.160 случаи на ковид 19, од кои 1.625 луѓе умреле, а скоро 24.000 се опоравиле.

Руска докторка предупреди: Ова е НАЈОПАСНО МЕСТО на кое можете да се заразите со КОРОНА ВИРУС!

Лифтот и влезот се места во станбени згради каде постои зголемен ризик од заразување на вирусот на корона, изјави за „Известија“...

admin@magazin / 5:24

– Таа ќе продолжи да добива лекарска помош и ќе ги следи сите соодветни упатства, се додава во соопштението.

Кралицата Елизабета се зарази со корона

Кралицата Елизабета е позитивна на Ковид-19, соопшти Бакингемската палата. Британската кралица има „благи симптоми слични...

Рејхан Бајрами / 20 февруари, 2022 13:37

Од вкупниот број на починати лица, кај 22 лица се регистрирани коморбидитети, како што соопштија од Министерството за здравство!

Починаа уште 22 пациенти, 12 од Скопје

Во изминатото деноноќие, се регистрирани 838 новозаразени (или околу 20,5 проценти од вкупно тестираните) и 1 140 оздравени пациенти,...

Перо Милчин / 19 февруари, 2022 19:16