Профилот на Твитер на "албанскиот сокер", кој ги следи фудбалските настани во Албанија, испрати провокативна порака пред натпреварот помеѓу Србија и Швајцарија, кои играат во вториот круг од Групата Е Мундијал во Русија.

»Да ги научиме Србите, дека поразот им е дел од нивната ДНК«

Репрезентацијата на Србија и Швајцарија ќе го одигра натпреварот вечерва Петок  во 20 часот и овој натпревар се очекува да...

Македонка Димкин / 22 јуни, 2018 12:51

„Наша цел е во оваа завршна фаза да биде постигнат правно обврзувачки договор меѓу Косово и Србија“

Тачи: Време е да постигнеме историски договор со Србија

Косовскиот претседател Хашим Тачи, во пресрет на средбата со неговиот српски колега Александар Вучиќ, што ќе се одржи в недела...

admin@magazin / 20 јуни, 2018 11:48

Експерти велат дека договорот помеѓу Грција и Македонија го зголеми притисок во Србија и Косово

Србија и Косово под притисок

Дипломатски и балкански експерти велат дека најавеното решение за спорот околу името на Македонија ќе го зголеми притисокот...

admin@magazin / 18 јуни, 2018 23:25

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи од буџетот на Косово и платил 517.198,56 евра на американска лобирачка компанија блиска до претседателот на САД, Доналд Трамп.

Пола милион евра, за пола час дружење и сликање со Трамп!

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи од буџетот на Косово и платил 517.198,56 евра на американска лобирачка компанија...

Македонка Димкин / 8 јуни, 2018 12:19

Русија и Кина уште еднаш се спротивставија на иницијативите на некои членови на Советот за безбедност на Обединетите нации за промена на форматот на мисијата на ОН во Косово или формата на седниците на Советот посветен на Косово.

Русија бара објаснување: Каква е таа тајна обука на Бондстил?

Русија и Кина уште еднаш се спротивставија на иницијативите на некои членови на Советот за безбедност на Обединетите нации...

admin@magazin / 15 мај, 2018 1:12