Што уште остана да ми земат? Мојот живот? Им го нудам на тацна. “ пишува Трифун Костовски, бизнисмен во својата колумна!

Замрзнат имотот и личните сметки на Трифун Костовски

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, кој беше сопственик на Еуростандард Банка! Главниот...

Рејхан Бајрами / 25 ноември, 2020 23:26

Костовски, во емисијата посочи дека се е политичка игра на Власта, и истакна дека според негови сознанија Македонска Пошта ќе се приватизира, и со неа како пто вели сега ќе владее СДСМ.

Костовски: Се е политичка игра на СДСМ за да се приватизира Македонска пошта!

Во вчерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, бизнисменот и сопственик на Еуростандард банка...

Катерина Крстиќ / 25 септември, 2020 10:27

Повод повторно да се навратам на ова прашање е неодамнешната изјава на Денко Малески дека Гоце Делчев и Крсте Петков Мисирков се бугари.

КОСТОВСКИ: Се чуствувам и ќе останам МАКЕДОНЕЦ, не постои сила што ќе ме преименува во БУГАРИН!

Деновиве, сметам дека е нужно да се проговори за актуелните и тензични односи со нашиот сосед Република Бугарија, особено...

Рејхан Бајрами / 7 мај, 2020 23:07

Трамвајска инфраструктура ќе почне да се подготвува пред Нова Година согласно најавите од актуелниот градоначалник Петре Шилегов.

ТРИФУН КОСТОВСКИ: Идејата за изградба на ТРАМВАЈ во Скопје е моја!

Бизнисменот Трифун Костовски за ТВ21 тврди дека проектот за трамвај во Скопје е негов како поранешен градоначалник на Скопје. Градот...

admin@magazin / 2 ноември, 2019 19:13