Од Центарот потврдуваат дека се преземаат превентивни мерки за спречување на заразата, при што дел од заболените се препратени на инфективното одделение во Клиничката болница во Штип.

Епидемија на заразна жолтица во Кочани

Центарот за јавно здравје од Кочани прогласи епидемија од заразна жолтица, откако бројот на регистрирани заболени во изминатите...

Валерија Петрова / 21 октомври, 2019 16:47

Како што информираат од СВР Штип утрово околу 05:20 часот во полициска станица во Кочани од 30 годишник било пријавено дека во нивната семејна куќа на улицата ,,Климент Охридски” во Кочани неговиот 55- годишен татко ја нападнал неговата мајка која била на возраст од 46 години.

ХОРОР:Убиство во Кочани – крвавата драма се одиграла пред очите на синот

Голема семејна трагедија се случи утринава во Кочани, сеемјната расправија се претвори во убиство. Сопругот ја нападнал...

Валерија Петрова / 30 септември, 2019 11:27

Се уште нема детални информации за несреќата која се случи вчера доцна попладнето, на самиот влез во Кочани.

Видео од превртениот автобус во Кочани

Патнички автобус се преврте вчера во Кочани, а најмалку 6 лица завршија во болница. Вчера доцна попладнето се преврте автобус...

Катерина Крстиќ / 25 септември, 2019 11:00

Состојбата на повредените е стабилна и веќе е направен неопходниот медицински преглед и третман во хируршкото одделение.

Се преврте автобус „Авто атом“ кај Кочани: Две лица задржани во болница!

Две жени, патнички во автобусот што попладнево се преврте на влезот на Кочани, поради посериозни повреди се задржани во Општата...

Сара Фемина / 24 септември, 2019 19:55

Според портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова, несреќата се случила меѓу патнички воз и автомобил марка „фолксваген голф“.

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА НА ПРУГАТА ШТИП – КОЧАНИ!

Синоќа на пругата Штип-Кочани се случи железничка несреќа, при што повредени патници нема, но има причинета материјална штетата. Како...

Перо Милчин / 23 септември, 2019 18:04

Минималната бројка на ученици во една паралелка во основното образование утврдена со закон е од 20 до 34, а во средните училишта од 25 до 34 ученици.

Градоначалникот Николчо Илијев од Кочани формира паралелки со само 1 (еден) ученик!

На неодамнешната седница на советот на Општина Кочани, советниците на СДСМ предводени од Градоначалникот Николчо Илијев...

Перо Милчин / 7 септември, 2019 21:07

Иако настанот е уредно пријавен во МВР - ПС Кочани, истиот веќе неколку дена не се објавува во дневниот билтенот на МВР.

ИНЦИДЕНТИ ТЕПАЧКИ И ПРЕСТРЕЛКИ: Насилството во Кочани зазема се поголем замав!

Насилството, пукотниците, рекетот и тепачките во Кочани станаа секојдневние. Нема ден, а граѓаните на ова некогаш мирно градче...

Рејхан Бајрами / 30 август, 2019 10:44

Физичката пресметка помеѓу вработените лица во агенција за обезбедување "Унит" и оштетеното лице продолжила во блискиот кафе бар кој во тоа време бил затворен.

Повторно инциденти во Кочани: Брутална тепачка пред казиното “Sherry”!

Денеска во раните утрински часови (околу 2 часот по полноќ) пред казиното “Sherry” во Кочани се случило потешко нарушување...

Рејхан Бајрами / 23 август, 2019 21:45