Ваквата одлука беше донесена денеска на Изборно собрание во Скопје каде, тој беше едногласно избран како единствен кандидат, откако преостанатите конкуренти се откажаа од трката, а Петар Наумоски кој досега беше предводник на МКФ, одлучи да не бара нов мандат.

Перо Антиќ е избран за прв човек на МКФ

Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ е новиот претседател на Македонската кошаркарска федерација. Ваквата одлука беше...

Катерина Крстиќ / 15 мај, 2019 13:55

Дали Кошаркарската федерација на Македонија ќе добие нов претседател ?

Битка на легендите за прв човек на македонската кошарка, Перо Антиќ ќе го предизвика Петар Наумовски

Утре, 15 мај, е ден за изборното собрание во Кошаркарската федерација на Македонија. Перо Антиќ ја има поддршката од јавноста,...

Узунов Бобан / 14 мај, 2019 11:20

Тој иако навидум изгледа корпулентно и доминантно, сепак позади неговата појава се крие вистински џентлмен и господин.

Перо Антиќ ги остави сите без збор- нема да верувате што направил за време на заедничка вечера со пријателите

Познатиот македонски кошаркар, кој слободно може да се каже дека е миленик на женската публика, до уши е заљубен во својата...

Катерина Крстиќ / 15 април, 2019 16:04

Синоќа Македонската кошаркарска федерација ги додели признанијата за најдобрите кошаркари во 2018 година.

Доделени признанијата за најдобри кошаркари во 2018

Македонската кошаркарска федерација синоќа ги додели признанијата за најдобрите во 2018 година.Свеченоста започна со признанието...

Сара Фемина / 25 декември, 2018 11:56

Уште еден негативно случување на граничниот премин "Јариње". Имено, целиот тим од Кошаркарскиот клуб Партизан беа спречени на граница,да влезат во Косово.

Забрана на Косово – Кошаркарите на Партизан не добија дозвола да влезат во Косово

Српскиот клуб Партизан се упати кон Косово да даде голема поддршка на своите сонародници, кои протестираат против мерките...

Сара Фемина / 4 декември, 2018 17:11