Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице, 44-годишен жител на Скопје , за сторено кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 1 точка 3 од Кривичниот законик.

Поведена постапка против лицето кое по тешка кражба влезе во водите на Вардар

Крадецот кој беше извлечен од водите на Вардар и веднаш уапсен од страна на инспекторка, ОЈО спорведе постапка против него...

Весна Петровска / 8 јули, 2019 16:46

На Интернет осамна видео од целата сцена, исто така се гледа како полицајката го апси крадецот на лице место.

СО ВАКВИ АКЦИИ КРАДЦИТЕ ЌЕ СТАНАТ МИНАТО: Полицајка го преплива Вардар за да фати крадец

Драма во главниот град, полицајка го преплива Вардар само за да фати крадец. На Интернет осамна видео од целата сцена, исто...

Весна Петровска / 5 јули, 2019 21:45

Мажот кој се обидел да украде храна наменета за погодените од пожарите е приведен а неговиот соучесник избегал

Во Грција уапсен маж во обид да украде хуманитарна помош за погодените од пожарите

Грчката полиција уапси 37-годишен маж додека се обидувал да украде пакети со храна наменета за погодените од катастрофалните...

Мирко Бачиќ / 10 август, 2018 11:19