Како што информираат од МВР, маскирани и со оружје , група разбојници се заканиле дека ќе пукаат и ограбиле казино во Скопје. Грабежот се случил рано утрово во казиното Адмирал во Порта Влае.

ФИЛМСКА КРАЖБА НА КАЗИНО ВО СКОПЈЕ: Крадците украле 200.000 евра од Адмирал во Порта Вале

Утринава вооружен грабеж во главниот град, ограбено казиното Адмирал во населбата Порта Влае. Како што информираат од МВР,...

Весна Петровска / 23 јануари, 2020 16:51

На 17.01.2020 во 10.55 часот во СВР Скопје, Е.С.(26) од Скопје, вработена во банка, пријавила дека во експозитура на банката на ул.„Исаија Мажовски“ во Скопје три лица со закана со оружје над вработените одзеле пари.

ДЕТАЛИ ЗА ГРАБЕЖОТ ВО НЛБ: Тројца ја ограбиле банката па го запалиле возилото во Ѓорче Петров

МВР ги откриваат деталиите за грабежот во НЛБ банка во Скопје. На 17.01.2020 во 10.55 часот во СВР Скопје, Е.С.(26) од Скопје, вработена...

Весна Петровска / 18 јануари, 2020 18:39

Во текот на вчерашниот ден во Скопје се случил вистински хорор, 28-годишна скопјанка пријавила во полиција дека зетот сакал да ја силува.

МОНСТРУМ ВО СКОПЈЕ: Зетот сакал да ја силува… Милионска кражба во Пошта – МВР со полни раце работа!

Македонската полиција со полни раце работа, билтенот на МВР секојдневни е полн со инциденти, тепачки, кражби, исчезнувања,...

Весна Петровска / 7 декември, 2019 10:18

Премиерот на Саксонија е шокиран: „Украдени се не само државни уметнички збирки, туку испокрадени сме и ние Саксонците.

МАЕСТРАЛНА КРАЖБА НА СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА ОД МУЗЕЈ ВО ДРЕЗДЕН!

Ограбен е Зелен свод, еден од најпознатите музеи во Германија, однесени се посебно ретки скапоцени камења и уметничко богатство...

Сара Фемина / 25 ноември, 2019 20:14

Според соопштението од Банката, сто и петнаесет илјади евра се украдени во грабежот во експозитурата на НЛБ Банка во Сарај што се случи утрово.

КРАДЦИТЕ СИ ЗАМИНАЛЕ СО ДОБАР ПЛЕН: НЛБ ја соопшти украдената сума

НЛБ Банка во Општина Сарај олеснета за 115 илјади евра, крадците се во бегство. Според соопштението од Банката, сто и петнаесет...

Весна Петровска / 8 јули, 2019 18:39

Не можам да поверувам, затоа што се беше растурено, работите беа расфрлени на патот. Но парите ги чуваше во себе, не можеа да испаднат бидејќи ги чуваше во јакната, изјави кумот од Шаулиќ.

На Шаулиќ му украле 15.000 евра од автомобилот, сведочи неговиот кум за српските медиуми

Единствениот преживеан од автомобилот, во кој на 17 февруари трагично настрадаа Шабан Шаулиќ и Мирсад Кериќ, кумот на Шаулиќ...

Рејхан Бајрами / 23 февруари, 2019 19:47

Како што јавуваат од МВР, станува збор за исвесно лице К.К.(46) од Штип против кого и е поднесена кривична пријава за проневера во службата.

Штипјанец украл 1,5 милиони денари од извршител, фејсбукачите пак „рацете да му се позлатат„!

Штипјанец украл близу 1,5 милиони денари од сметка на извршител, информирааат од Министерството за внатрешни работи на Република...

Македонка Димкин / 22 февруари, 2019 19:40