Принцот Чарлс досега има само благи симптоми и се чувствува добро.

Од Бакингемската палата порачуваат: Кралицата е добра- не била во контакт со принцот Чарлс од 12 март!

Откако во британската кралска резиденција потврдија дека 71-годишниот принц Чарлс е позитивен за коронавирусот Бакингемската...

Едмонд Бекири / 25 март, 2020 21:22

Првата дама на Америка имаше посебен стајлинг за овој посебен повод. Со црно елегантно сако на Долче и Габана, го коминираше здолништето со црна боја од истиот познат бренд.

ТАА ЕДНОСТАВНО НИКОГАШ НЕ ГРЕШИ: Моќно издание на Меланија Трамп од кој ќе ви застане здивот(ФОТО)

Првата дама на Америка веќе некое време ја има титулата кралица на елеганцијата. Меланија Трамп (49) присуствуваше на говорот...

Сара Фемина / 8 февруари, 2020 18:46

Кралицата Елизабета Втора, го пречека Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга, на големиот тревник на Бакингемската палата.

БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА ГО ПРЕЧЕКА ТРАМП ПРЕД ПАЛАТАТА- Меланија со нов моден погодок!

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија Трамп се состанаа денес со кралицата Елизабета Втора,...

Перо Милчин / 3 јуни, 2019 18:53

Како што соопштија британските медиуми кралицата на внукот му подарила простории од нејзиното дом во Бакингемската палата.

Еве што кралицата Елизабета му подари на својот внук Арчи!

Кралицата Елизабета на својата прва средба со својот нов правнук Арчи, синот на принцот Хари и војвотката од Сасескс Меган,...

Сара Фемина / 14 мај, 2019 19:02

Таа е единствената личност во Велика Британија, на која и се дозволува да вози без возачка дозвола.

Британската кралица Елизабета кажа ЗБОГУМ ЗАСЕКОГАШ!

Британската Кралица Елизабета(92) му кажа збогум засекогаш „НЕ„ на нејзиниот престол, туку на нејзиниот автомобил! Британската...

Сара Фемина / 4 април, 2019 19:50

Љубовта за животните нема граници.Британската Кралица Елизабета и во својата десета деценија не се откажува од нејзиното хоби.

Кралицата Елизабета во 92 година од својот живот јава коњ.

Кралицата Елизабета и во својата 92 година од својот живот не ги пропушта Британските обичаи и традиции кои се применуваат...

Сара Фемина / 19 ноември, 2018 20:43

"И не кажувајте дека Арета се врати на местото на настанот! Таа никогаш не ни заминала!"

Почина кралицата на соул музиката Арета Френклин

Кралицата на соул музиката или “Lady’s Soul” Арета Френклин почина во Детроит на 76 годишна возраст. Легендарната пејачка...

Мирко Бачиќ / 16 август, 2018 19:13

Американскиот претседателски пар вчера допатувал во Лондон на службена посета, а Меланија Трамп сосема очекувана заблескала во полн сјај!

Меланија блескаше: Со еден раскошен фустан достоен за една кралица!

Меланија првата дама на Америка се појави во навистина спектакуларна тоалета за гала вечерата со британската премиерка...

Македонка Димкин / 15 јули, 2018 11:47