Од извршената контрола е утврдено дека во објектот се врши дејност после 18.00 часот, спротивно на мерките за спречување на пандемијата со ковид-19.

Претреси во Охрид, затворен угостителски објект, сопственикот заработи две кривични пријави

На 16.01.2021 во 01.30 часот од страна на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога  оружје...

Сара Фемина / 16 јануари, 2021 16:46

Коцевски цел живот е активно во политиката, со исклучок од 2010 до 2017 кога се занимава и со приватен бизнис, како основач и управител на Друштвото за градежништво и консултантски услуги Афион-Велес.

Аце Коцевски заработи кривична пријава поради злоупотреба на службената положба и овластување

Група на жители на Велес поднесоа кривична пријава против Градоначалникот на Велес Аце Коцевски за сторена злоупотреба...

Стојче Бушин / 5 септември, 2020 8:20

Пријавениот, вработен како обезбедување во Трговскиот центар „Сити Мол“ преку агенција за обезбедување, појаснуваат од МВР, на 29 месецов во 11.53 часот, додека бил на работа, со намера да се пошегува со својот претпоставен, од својот мобилен телефон му испратил порака „напуштете го молот веднаш, има бомба!“.

ПОЛИЦИЈАТА НА НОЗЕ ЈА КРЕНА, НОВИНАРИ, БРЗА ПОМОШ ГО ИСПРАЗНИ ЦЕЛИОТ МОЛ – момчето кое се ЗЕЗАШЕ нема лесно да помине!

Одделението за насилен криминал во Единицата за насилен криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното...

Весна Петровска / 31 јануари, 2020 14:19

– Тие се сомничат дека вчера во периодот од 9 до 9 часот и 30 минути, на Одделението за кожни болести во тетовската клиничка болница, физички го нападнале лекарот А.Е.( 45 )

Поднесена кривична пријава за браќата кои претепаа лекар во Тетово!

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, секторот за внатрешни работи Тетово денеска поднесе кривична пријава...

Рејхан Бајрами / 7 септември, 2019 13:43

Колариќ рече околку Обвинителството не го приведе Шилегов на службен разговор рече таа, постои можност да овозможи тој да ги прикрие трагите и доказите и кривичното дело да мине неказнето.

Шилегов ужива во Шпанија на стадионот “КАМП НОУ”, а од ВМРО ДПМНЕ доби кривична пријава!

ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе кривична пријава против градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, и уште две непознати лица,...

Сара Фемина / 2 мај, 2019 18:01

Во пораките кои Карлеуша во 2017 година му ги испраќала на Огнен, таа на својот љубовник му ветувала брак со него, поточно дека целиот живот ќе го минат заедно.

Карлеуша доби кривична пријава за закана на убиство, од фудбалерот Врањеш

Српската пејачка Јелена Карлеуша после секс-скандалот со фудбалерот Огнен Врањеш, доби кривична пријава од босанскиот фудбалер,...

Сара Фемина / 8 февруари, 2019 22:08

Извршен е атентат, Македонија веќе не е правна држава, ќе поднесеме кривични пријави за Заев и Џафери изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски најави кривични пријави за Заев и Џафери

Извршен е атентат и Македонија не е повеќе правна држава. Ќе следуваат и кривични пријави за Заев и Џафери изјави лидерот...

Рејхан Бајрами / 18 јануари, 2019 7:32

Кривични пријави или притвор добија сите гласни поддржувачи на уставните измени, Мијалков, Јанчев, Тодоров, Кралев, "останаа" само Спиро Ристовски и Владимир Пешевски

Тодоров им помогна за Уставни измени, власта му “стегна” кривична

Поранешните министри за образование и наука, Никола Тодовор и Панче Кралев, се осомничени за злоупотреба на службената положба...

Мартин Попоски / 11 декември, 2018 7:02