Поранешниот градоначалник на Кратово со нова кривична пријава, како и првата така и оваа е за бизнис реалции со компании блиски на претседателот на СП, Љубисав Иванов Ѕинго

Заев прати “порака” до Ѕинго за преостанатите пратенички гласови?

Поранешниот градоначалник на Кратово, Мите Андоновски за пет месеци со нова кривична пријава за своето работење. Надворешната...

Мартин Попоски / 29 ноември, 2018 7:47

По најавите дека Арнаудов може да побара прошка од ВМРО - ДПМНЕ за своето гласање за уставни измени, се соочи со нова кривична пријава за работата на Охридската болница

Заев го “потврди” гласот на Арнаудов со нова кривична

Пратеникот Љубен Арнаудов, по партиските информации дека ќе се обиде да побара прошка од партиското раководство за својот...

Мартин Попоски / 1 ноември, 2018 12:08

Иако кратко, за јавноста се обрати и исклучениот Мијалков, сеуште чекал одговор на своето отворено писмо, по што ќе одлучел дали ќе поднесе кривична за Николоски и Мицкоски

Мијалков уште чека одговор од Мицкоски, па најави тужба за партијата

Поранешниот висок функционер на ВМРО – ДПМНЕ и декаден директор на УБК, Сашо Мијалков, нервозен што партискиот претседател,...

Мартин Попоски / 6:56

СВР Охрид поднесе кривична пријава против актуелниот пратеник, а поранешен в.д директор во Општа болница Охрид Љубен Арнаудов

Актуелниот пратеник Љубен Арнаудов доби нова кривична пријава од МВР

СВР Охрид поднесе кривична пријава против актуелниот пратеник, а поранешен в.д директор во Општа болница Охрид Љубен Арнаудов,...

Перо Милчин / 31 октомври, 2018 23:06

Пред најавениот почеток за денешната собраниска Седница за уставни измени, МВР го "почасти" градоначникот на Кавадарци, Јанчев, за својата "верност" кон уставните промени

Заев му се “заблагодари” на Јанчев со кривична

Пред почетокот на гласањето за уставните измени во Собранието, МВР поднесе кривична пријава за фалсификување исправи, против...

Мирко Бачиќ / 19 октомври, 2018 17:25

Најчевска пак се налути, овој пат на "соборците" со кои под велот на "граѓански активизам" го шараа Скопје со боја, сите станале функционери само таа добила кривична пријава

Најчевска до Заев и Шекеринска, зошто само јас на суд?

Професорката и граѓанската активистка, Мирјана Најчевска, на нејзиниот блог “Квадратура на кругот” обвини за двојни...

Мартин Попоски / 11 октомври, 2018 14:13

Изјавата на Заев искажана во кампањата дека ги повикува бизнисмените да поделат некој денар да ги стимулираат вработените да гласаат, предмет на Обвинителството

Кумановското обвинителство ќе истражува дали Заев поткупувал гласачи

Предметот за наводниот обид за поткуп на гласачи пред референдумот од страна на премиерот Зоран Заев е во рацете на кумановското...

Мартин Попоски / 5 октомври, 2018 13:51

Јавниот обвинител Џељал Бајрами, истакна дека до Јавното обвинителство на Македонија стигнала и првата кривична пријава за поткуп за гласање за претстојниот референдум

“Падна” првата кривична пријава за поткуп за гласање

Политичка Партија поднела кривична пријава дека се врши поткуп пред референдумот. До Јавното обвинителство на Република...

Мирко Бачиќ / 27 септември, 2018 12:18