Цветанов ги измешал тенџерињата и капачињата па јавно го обвини бојкотирам за претстојниот референдум дека е акција за спас на Груевски од казна затвор

Цветанов на ТВ дебата со маичка со ликот на Груевски зад решетки

Ване Цветанов, сега од невладината “Зелена лупа” и поранешен директор на Управа за спречување перење пари, сликовито...

Мартин Попоски / 26 септември, 2018 6:33

Поранешниот претседател на Кривичен Суд Скопје, Панчевски, осомничен за 2 кривични дела: „злоупотреба на службената положба и овластување“ и „несовесно работење во службата“

Судијата Владимир Панчевски осомничен за 2 кривични дела

Поранешниот претседателот на кривичниот суд во Скопје, Владимир Панчевски, на социјалните мрежи ја објави поканата што...

Мартин Попоски / 20 септември, 2018 8:39

ВМРО - ДПМНЕ со кривична за Зоран Заев, кој повикал за поткуп на гласачи но и прашање до каде се кривичните за Џафери, Заев, Димитров и Груби поднесени пред два и пол месеци

Заев заработи кривична од ВМРО – ДПМНЕ за повик за поткуп на гласачи

ВМРО – ДПМНЕ денеска во Јавното Обвинителство достави кривична пријава против премиерот на Република Македонија, Зоран...

Мартин Попоски / 18 септември, 2018 13:57

Форум за демократска Македонија и Анета Георгиевска Шајн, милениците на Адмонд Адеми се соочуваат со кривична пријава за лажно претставување

Едмонд Адеми сам си формираше дијаспора па и плати

Симтоматично е, што откако Владата на Заев го именува Едмонд Адеми за министер без ресор, задолжен за контакти со дијаспората,...

Мирко Бачиќ / 30 август, 2018 13:52

СДСМ мора да разбере дека на 30-ти септември граѓаните како и јас ќе си правиме ајвар а нема да гласаме на референдум

Јакимовски: “Ова е политички реваншизам – објектот го градев кога бев со СДСМ”

Поранешниот градоначалник на Карпош  и претседател на ГРОМ Стевчо Јакимовски ќе одговара за бесправно градење на објект...

Мирко Бачиќ / 24 август, 2018 7:46

Во Кичево покрената Кривична пријава против брачен пар кој ги принудувал трите деца да питачат и да се проституираат

Кривична за кичевчани за малтретирање на сопствените деца

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело “запуштање и малтретирање на дете” надворешната канцеларија...

Мирко Бачиќ / 17 август, 2018 6:38

Пријавата до Основното Јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција е доставена од страна на непознат подносител

Министерот Сугарески градел пат без проект тендер и ревизија?!

Кривична пријава е доставена до ОЈО против министерот за транспорт и врски Горан Сугарески – директорот на Јавното претпријатие...

Мирко Бачиќ / 12 август, 2018 6:56

Полицијата го привела насилникот и поднела две кривични пријави за семејно насилство

ОБНОВЕНО: Скопјанец ги претепал сопругата и двегодишниот син

СВР – Скопје до Основното Јавно Обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против скопјанецот Ф.С. [ 47 ] за две кривични...

Мирко Бачиќ / 10 август, 2018 11:05