Забраната материјалите да стигнат до пратениците дава сомнеж дека Заев, Димитров и Џафери имаат нешто да сокријат рече Антонијо Милошоски на ТВ Алфа

Милошоски: Аргументот на заканување е аргумент на луѓе кои се свесни дека народот е позрел.

Антонијо Милошоски во гостувањето во „Отвореното Студио“ на Алфа ТВ рече дека аргументот на заканување и заплашување е...

Македонка Димкин / 30 јули, 2018 22:09

Наташа Петровска според поднесителот ќе се терети за незаконско работење

Градоначалничката на Битола доби кривична пријава

Денешната седница на Советот на Општина Битола започна со барање за дополнување на дневниот ред со точка “Информација за...

Мирко Бачиќ / 19 јули, 2018 15:02

Џафери го попречи уставно загарантираното право на пратениците да расправаат по веќе поднесени амандмани поднесени по забелешки на претседателот на државата и го дозволи без расправа гласањето на законот за двојазичност.

Закана за затвор од пет години за Талал Џафери

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Талат Џафери, претседателот на Собранието на Република Македонија до Основното...

Македонка Димкин / 19 јуни, 2018 17:42