Две непознати лица пукаа од автоматска пушка„ калашњиков„ од автомобилот „ауди„ без регистарски таблици, кои паралелно се возеле со нивниот автомобил.

Ова беше најголемата љубов на Јелена Карлеуша – беше убиен 2000 година во својот автомобил АУДИ А-8

Зоран Давидовиќ, кој беше познат како Чанда, беше изрешетан 2000 година во својот автомобил „Ауди А8„ на вклучувањето на автопатот...

Сара Фемина / 21 мај, 2022 11:58

Сите обвиненија и сите постапки кои ги водела Рускоска, биле во координација со луѓе на Заев. Биле нарачувани медиумски хајки и тортура против политичките противници на Заев.

Новата Катица на Зоран Заев е Вилма Рускоска

Истите луѓе од врвот на СДСМ со кои што Јанева ги спремала обвиненијата, соработувале и со Вилма Рускоска. Сите обвиненија...

Владо Марин / 14 јули, 2021 7:20

-Имаат агресивна медиумска кампања да создадат таква перцепција во јавноста, бидејќи политиката е перцепција, а не суштина. Има сериозна кампања, двајца соговорници од Брисел велат дека има три сериозни куќи кои работат за имиџот на Заев.

Мицкоски: Три лоби куќи скапо платени со народни пари се грижат да ги покријат пљачките и криминалот на Заев пред светот, но неуспешно

Заев води кампања преку три сериозни лоби куќи, ако се скапо платени со народни пари, кои работат на неговиот имиџ да го покријат...

Рејхан Бајрами / 9 јули, 2021 7:47

Според српските медиуми деталите од убиствата се толку монструозни, како да ги извршувале по примерот на касапите од Исламската држава.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Прикажани обезглавени тела со траги на тортура и малтретирање, дело на групата на Беливук

По седницата на Советот за национална безбедност, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, покажа фотографии кои докажуваат...

Перо Милчин / 7 март, 2021 11:01

„Мене и моето семејство не ставате на отстрел само затоа што први испаднавме во борбата да докажеме дека е ова организиран криминал, не е чесно ниту фер“, вели Костовски.

Оштетените штедачи во Еуростандард банка се свртеа против Костовски

Оштетените штедачи во Еуростандард банка, кои преку нивното Здружение секојдневно упатуваат соопштенија до медиумите главно...

Македонка Димкин / 29 јануари, 2021 9:16

Обвинетиот на слобода но затоа се гонат полицајците кои помогнале да протече видеото за поткуп? Притисок од страна на Заев пред изборите или пак нормална процедура???

Заев со освета кон полицајците кои помогнале за снимката од поткуп?

Четворица полициски службеници се повикани на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција, потврдија...

Македонка Димкин / 6 февруари, 2020 21:04

Прашањето кое се наметнува е зошто во 2014, полицијата и обвинителството на Република Македонија, не известиле дека има одредена пред истрага или истрага, или можеби пак завршена истрага, против лицата Зоран Заев

МАГАЗИН: Зошто Рускоска е омилената обвинителка на Груевски и Заев?

Денес повторно како бомба одекна веста на весникот „ЛА ВЕРИТА„ Заев бил вмешан во купувањето на гласови уште пред изборите...

Македонка Димкин / 25 јануари, 2020 22:05

Вечер ја провери оваа информација и утврди дека проектот има целосна проектна документација за машинскиот дел вклучително и елекетриката. Освен ова, проектот поминал и ревизија каде што ова е констатирано и нема никаков основ доцнењето да се правда со наведените причини, а при вакво доцнење на изведувачот Интракат од Грција, особено без основ, Министерството за здравство како инвеститор има законска обврска да ја активира банкарската гаранција во износ од 3,5 милиони евра.

Венко Филипче ГО ПОТВРДИ КРИМИНАЛОТ ЗА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА ШТИП

Министерството за здравство како инвеститор на Клиничката болница Штип во градба, поточно министерот Венко Филипче како...

Катерина Крстиќ / 17 јануари, 2020 15:52