Имено Роналдово моментот е во карантитн во Мадеира, откако во јавноста излезе веста дека негов соиграч е заболен од Коронавирус.

СЕКОЈА ЧЕСТ: РОНАЛДО СВОИТЕ ХОТЕЛИ ГИ ПРЕТВОРА ВО ПРИВРЕМЕНИ БОЛНИЦИ ВО БОРБА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ!

Кристијано Роналдо кој е познат по својата хуманост и овој пат ја покажа на дело. Имено португалецот , во овој момент кога...

Катерина Крстиќ / 15 март, 2020 10:44

Роналдо е во само-изолација во Мадеира, поради тоа што неговиот соиграч Даниеле Ругани е позитивен на коронавирусот.

Роналдо испрати моќна порака од само-изолација: Ви пишувам како син, татко, човек…

  Откако во јавноста беше соопштено дека фудбалерот Даниеле Ругани е позитивен на коронавирусот, вчера се огласи и еден...

Катерина Крстиќ / 14 март, 2020 11:09

Инаку оваа сезона фудбалерот има постигнато пет гола и една асистенција на 8 натпревари од италијанското првенство. До сега пет пати ја однесе „Златната топка“ и само неговиот ривал Лионел Меси – може да се пофали со вакво достигнување.

Мајката на Роналдо: Фудбалската мафија спречи мојот син да добие повеќе „Златни топки“

Мајката на најголемата фудбалска ѕвезда и миленикот на женската публика кој воедно е и идол на многумина Кристијано Роналдо,...

Катерина Крстиќ / 2 ноември, 2019 15:43

Роналдо зборуваше за тешкото и сиромашно детство и притоа побара од луѓето да му помогнат да ги пронајде жените кои му помогнале да не остане гладен во моментите кога немал пари и не можел да си дозволи да си купи храна.

Се јави најбараната готвачка на светот: Роналдо доаѓаше кај мене секоја вечер и добиваше бесплатен хамбургер бидејќи беше гладен, синот не ми верува што му зборувам

Кристијано Роналдо неодамна гостуваше во британската телевизиска емисија „Good Morning Britain“ во која емотивно реагираше кога...

Весна Петровска / 20 септември, 2019 11:49

Кој бил Хосе Денис Авеиро? За таткото на Критијано Роналдо не се знае многу, а ни самиот Кристијано не сака да зборува за него.

Зошто Роналдо не отиде на погребот на неговиот татко и што се заколна тој ден: Трагедија за која малку се зборува

Динис Авеиро починал кога Кристијано имал 20 години, не дочекал да го види својот син како станува најдобриот во светот. Откако...

Весна Петровска / 16 септември, 2019 20:05

Имено напаѓачот од редовите на Јувентус, не ги заборавил и најсиромашните и донирал 1.5 милиони долари за помош на луѓето од Палестина.

Рамазански подарок: Роналдо донираше 1.5 милиони долари за децата во Палестина

Познатиот фидбалер, кој е миленик на женсата публика Кристијано Роналдо продолжува со своите хумани гестови. Имено напаѓачот...

Катерина Крстиќ / 17 мај, 2019 23:20

Кристијано Роналдо сеуште нема постигнато гол за Јувентус

Карикатура на денот: Кристијано Јуниор го учи својот татко како да постигне гол

Познатиот карикатурист Омар Момани посвети уште една карикатура на напаѓачот Јувентус, Кристијано Роналдо, кој во три натпревари...

admin@magazin / 3 септември, 2018 14:42