Пред да ги пуштат на следен прес од Владата да ги научат овие двајца млади луге на однос кон јавноста, бон-тон, но и да ги испрашаат дали воопшто знаат за што ке држат прес-конференција.

Лупевска ги исплука Ангеловска и Бектеши: Неподготвеност, непрофесионалност зачинето со цинизам и некултура!

Уредничката во телевизија „Телма“, Снежана Лупевска го искритикува однесувањето на министрите за финансии и економија,...

Сара Фемина / 22 мај, 2020 11:00

Иако Шведска има помалку луѓе заразени со вирусот „ковид-19“ отколку земји со поголемо население, како што се Германија и Италија, стапката на смртност во таа земја по глава на жител е меѓу највисоките во светот.

Италијанските медиуми тврдат дека шведскиот модел е катастрофа: По број на починати се први во Европа (ВИДЕО)

Шведскиот модел за справување со вирусот корона не работи, бидејќи таа земја има најголем број смртни случаи во однос на...

Перо Милчин / 20 мај, 2020 19:34

Претседателот на САД, Доналд Трамп претходно изјави дека им наложил на членовите на неговата администрација барем привремено да го прекинат финансирањето.

БИЛ ГЕЈТС: ОДЛУКАТА НА ТРАМП Е ОПАСНА – На светот му е потребен СЗО, никој не може да ги замени!

Претседателот на САД, Доналд Трамп претходно изјави дека им наложил на членовите на неговата администрација барем привремено...

Едмонд Бекири / 15 април, 2020 22:05

Тој посочи на фактот дека помошта за Црна Гора не пристигна дури и кога станува збор за основните медицински заштитни материјали, а камоли, како што рече, респираторите и бронхоскопите.

Милачиќ напиша писмо до Ѓукановиќ: Ја одбивте помошта од Србија, а од НАТО нема респиратори!

Претседателот на „Вистинска Црна Гора“, Марко Милачиќ, испрати писмо до црногорските власти во врска со одбивањето на НАТО...

Перо Милчин / 3 април, 2020 21:09

Многу значаен сигнал за економски развој и политичка соработка во регионот.

ТАЧИ ДОБИ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ЕУ: Не играјте со уставот додека народот умира!

Известувачот на Европскиот парламент за Косово, Виола фон Крамон му порача на Хашим Тачи, претседател на привремените косовски...

Рејхан Бајрами / 2 април, 2020 11:29

Говорејќи за тензиите меѓу САД и Иран, како и сојузниците на САД ширум светот, Хамнеи се осврна и на „мала, злобна европска земја каде Американците соработуваат со иранските предавници“.

Има една мала злобна држава во Европа: Иранскиот лидер со жестоки критики(ВИДЕО)

Врховниот лидер на Иран, Али Хамнеи, вчера одржа говор на нападот за нападот што неговата земја го изврши врз американските...

Сара Фемина / 11 јануари, 2020 21:18

Не постои Министер во владата на Албанија или Косово кој не знае и не зборува албански јазик, логично.

КУПИ ДЕН ПОМИНИ: Ова се државните функционери кои не знаат ни „М“ од македонскиот јазик, а седат на министерските фотељи!

Не знаат македонски јазик , ама ја водат државата. Министерот за животна средина , Насер Нуредини говори на англиски, заради...

Сара Фемина / 8 ноември, 2019 15:36

Исто така угледниот француски весник „Ле Поен“ ја искритикуваше одлуката на Емануел Макрон за време на самиотот.

Критики од сите страни за ЕУ: Сите истомисленици – НАПРАВЕНА Е ИСТОРИСКА ГРЕШКА

Од сите страни пристигнуваат коментари дека е направена историска грешка што Македонија не доби датум за преговори со ЕУ. Исто...

Весна Петровска / 23 октомври, 2019 13:55