Лек за сите генерации!

СТАР НАРОДЕН РЕЦЕПТ ЗА ЗАПУШЕН НОС: На многумина им помогна, а се што ви треба е црн кромид- Треба да го направите ОВА

Кромидот се смета за еден од најефикасните зеленчуци кога станува збор за вашето здравје. Кромидот нуди неверојатни здравствени...

Сара Фемина / 20 декември, 2020 13:18

Се смета дека кромидот помага при широк спектар на заболувања - од обична настинка, па сѐ до срцеви заболувања, дијабетис, остеопороза и некои други болести.

МОЌЕН ЛЕК: Има антиинфламаторно дејство, ја чисти крвта, го регулира шеќерот и спречува рак!

Кромидот е еден од најстарите зеленчуци познати на човештвото. Тој се употребува како додаток или зачин во различни рецепти...

Сара Фемина / 7 октомври, 2020 20:02

Постојат намирници кои во никој случај не смеете да ги чувате во вашиот фрижидер.

Ако ги чувате овие намирници во фрижидер – правите најголема грешка

Светските експерти редовно предупредуваат дека кромидот никако не треба да се остава во фрижидер, но дали сте се запрашале...

Сара Фемина / 12 декември, 2018 13:31