Третоосомничениот Новачевски е изведен пред судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд во Скопје, а Обвинителството му предложи на судот на осомничениот да му биде определена мерката притвор.

ГРУЕВСКИ СИ КУПУВАЛ ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО ЗА СЕБЕ СО ПАРИ ОД ДОНАЦИИ ЗА ПАРТИЈАТА, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Русковска кажа дека не е побарано замрзнување на сметките на...

Владо Марин / 19 октомври, 2020 12:43

Сите осомничени се со претходно изречени мерки за обезбедување присуство, само Новачевски не е.

Приведен кумот на Никола Груевски, Ристо Новачевски

По наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција утринава полицијата го приведе Ристо Новачевски, кум...

Владо Марин / 9:50

Нивната љубов траеше долги години наназад, и како што за Фактор велат нивни познаници, успеа да ги преброди сите препреки и предрасуди, а сега да биде крунисана и со брак.

СОПРУГАТА НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ Е ТРУДНА: Пратеникот ќе стане татко по трет пат(ФОТО)

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири пред два дена се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат М,...

Сара Фемина / 4 ноември, 2019 19:34

Матичарот ја венча двојката во хотелот, а невестата го презеде презимето на младоженецот.

Се играа албански и македонски ора: Ексклузивни фоторгафии од свадбата на ЗЕКИРИ со кумовите ЗОРАН и ЗОРИЦА ЗАЕВИ!

Пратеникот Мухамед Зекири се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска во хотелот Double...

Сара Фемина / 3 ноември, 2019 15:16

Венчавката се случила во хотелот Double Tree by Hilton, каде потоа продолжила свадбената веселба.

Мухамед Зекири по втор пат стапна на лудиот камен: Кум му беше ЗАЕВ со неговата сопруга Зорица(ФОТО)

Пратеникот Мухамед Зекири се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска. Венчавката се...

Сара Фемина / 10:57

Месут Озил, или поранешниот германски репрезентативец, ова лето ќе го каже судбоносното ДА!

Турскиот претседател Ердоган ќе му биде кум на Озил?

Месут Озил, или поранешниот германски репрезентативец, ова лето ќе го каже судбоносното ДА, со својата избраничка, Амине...

Катерина Крстиќ / 16 март, 2019 17:54

„Таа последна ноќ која ја поминавме ќе ми остане во сеќавање и никогаш нема да ја заборавам и да ја избришам од главата.

Ексклузивно интервју на кумот од Шабан Шаулиќ – како се случила несреќата !

Тешко ми е да зборувам, јас сум искршен во цело тело и срцето ми е скршено. Не знам што да кажам во овој момент, на секое прашање...

Рејхан Бајрами / 24 февруари, 2019 21:26

Не можам да поверувам, затоа што се беше растурено, работите беа расфрлени на патот. Но парите ги чуваше во себе, не можеа да испаднат бидејќи ги чуваше во јакната, изјави кумот од Шаулиќ.

На Шаулиќ му украле 15.000 евра од автомобилот, сведочи неговиот кум за српските медиуми

Единствениот преживеан од автомобилот, во кој на 17 февруари трагично настрадаа Шабан Шаулиќ и Мирсад Кериќ, кумот на Шаулиќ...

Рејхан Бајрами / 23 февруари, 2019 19:47