Таа таму била вработена со договор на дело иако во моментов е редовен однос во ГТЦ Скопје.

Вонбрачната партнерка на Курто Дудуш како претседател на Советот на Општина Шутка си ја вработила мајка си иако таа не се појавува на работа

Фатима Османовска претседател на Советот на општина Шуто Оризари која истовремено е вонбрачен партнер на Курто Дудуш откако...

Весна Петровска / 23 јануари, 2020 18:20

И професорката Тања Каракамишева-Јовановска реагираше на забраната на СДСМ, во која со директива ген. секретар Љупчо Николовски од Крива Паланка јасно побара нивните функционери да не одат во кафеани до 12-ти април. Каракамишева на Твитер напиша : „И сега? Кафаните празни, прасињата и ракијата стооо…“

ГОРИ ИНТЕРНЕТОТ: За убиство Курто може да мине со казна од 500 евра? Браво царе Заев… Да забранеше Љупче на време кафани, Боки немаше да им се деси…

Изминатава недела беше интересна кога станува збор за политичката сцена во Македонија, на прво место беше писмото испратено...

Весна Петровска / 18 јануари, 2020 19:21

На вонредната седница Советот донесе одлука да додели еднократна парична помош на три семејствата во висина од 30.000 денари, и за едно семејство еднократна парична помош во висина од 60.000 денари.

Курто Дудуш ќе ја донира јануарската плата за семејствата чии куќи беа опожарени

На вчерашната вонредна седница на општина Шуто Оризари, градоначалникот Курто Дудуш рече дека својата јануарска плата ќе...

Катерина Крстиќ / 11 јануари, 2020 17:38

Неговиот поранешен соработник кој тврди дека бил физички нападнат од Курто Дудуш добил телесни повреди, а за целиот настан постои и аудио материјал.

Курто Дудуш признава дека има аудио снимка од тепањето во неговата канцеларија

Градоначалникот на Општина Шуто Оризари, Курто Дудуш ги користи сите правни можности за да ја избегне правдата. Основен суд...

Катерина Крстиќ / 30 октомври, 2019 8:41

Судскиот процес против Дудуш ќе продолжи за десетина дена но пред да почне судењето за повредите и психичките трауми на нападнатиот во мај градоначалникот Курто Дудуш ќе одговара и за друг физички напад во кој жртва е странски државјанин.

Искрено со жртвата на Курто Дудуш – ми нудеа пари за да ја повлечам тужбата

Интервју за Алфа ТВ на Сенат Јашар , жртвата на Курто Дудуш. – Беше повикан и не дојде од негова страна, очекувам утре да...

Весна Петровска / 29 октомври, 2019 9:01

За потсетување порталот Економски Лидер каде токму новинарот Златев е уредник беше првиот кој ја објави аудио бомбата на која се слуша како Дудуш киднапира, тепа и се заканува на човек во неговата канцеларија.

Љупчо Златев на распит во МВР за случајот со Курто Дудуш

По налог на ОЈО, утре во 12 часот сум на разговор во полиција затоа што како уредник на “Лидер” ја објавив снимката на која...

Катерина Крстиќ / 27 октомври, 2019 12:09

Приватната кривична пријава во име на тепаниот Сенат Јашар ја поднесува познат адвокат од Скопје но досега од обвинителството нема објавено никакви информации за случајот кој го објави порталот lider.com.mk и ја потресе јавноста.

ФОТО ДОКУМЕНТ: Во обвинителството има кривична пријава за Курто Дудуш

Во Јавното обвинителство во Скопје пред 19 дена е поднесена кривична тужба до градоначалникот на општина Шуто Оризари Курто...

Катерина Крстиќ / 30 јуни, 2019 16:24

Димовски објавува дека поплаката е помала и поблага форма на акт со кој полицијата е само информирана.

МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш?

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин...

Катерина Крстиќ / 24 јуни, 2019 14:14