Секој ден со лекови храна и секоја прва помош се бориме да направиме време на солидарност хуманост соидинување во вакви вонредни состојби во нашиот град по улици со бездомните животни.

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Грифон КИЧЕВО има потреба за донации да се прехранат замрзнатите КУЧИЊА!

Драги наши ова се кученцата од нашиот град каде никој не ги храни освен Грифон Кичево здружението.  Секој ден со лекови...

Перо Милчин / 13 јануари, 2021 21:59

Овие шест миленици се меѓу првите бездомни кучиња кои по пријава на граѓани беа заловени и го поминаа хуманиот третман во прифатилиштето нa ЈП Лајка Скопје.

ВДОМЕТЕ КУЧЕ ОД ЛАЈКА

ВДОМЕТЕ КУЧЕ ОД ЛАЈКА! Шест прекрасни кучиња се подготвени за вдомување и го очекуваат својот сопственик. Овие шест миленици...

admin@magazin / 6 декември, 2020 10:31

Кучето се стави во карантин во одделот за животни, соопшти владата на Хонг Конг.

АЛАРМАНТНО: Коронавирус пронајден кај куче – домашното милениче веднаш ставено во изолација

Едно куче во Хонг Конг е заразено со коронавирус, соопштија локалните власти. Кучето е домашно милениче и е откриено дека...

Перо Милчин / 29 февруари, 2020 17:34

Кучето-помошник Лео е истренирано и научено да му помага на својот неподвижен сопственик Овен.

СВЕТОТ ВООДУШЕВЕН: Ова куче секој ден му го разубавува животот на својот сопственик

Видео кое го воодушеви целиот свет. Ова видео докажа дека кучето е најверниот пријател на човекот. На ова видео се гледа како...

Весна Петровска / 27 јуни, 2019 21:54

Имено, како што напиша на социјалните мрежи Шилегов денеска се пофали дека работи за проектот за реконструкција на стационарот “Лајка” кој е во завршна фаза.

Шилегов не им верува на луѓето па во кабинетот си зема куче!

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов реши повеќе да не им верува на луѓето во градот Скопје, па во кабинетот си зема куче. При...

admin@magazin / 13 мај, 2019 14:15

Жална била сликата за сопственикот, кој веднап по немилиот настан повикал полиција и ветеринар, но кучињата веќе биле мртви.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Деца од Струмица со секира и лопата крвнички убиле две кучиња!

Малолетниците од Струмица на возраст од 14 и 17 години брутално со со лопата и со секира убиле две кучиња од расата Кане корсо,...

Катерина Крстиќ / 27 април, 2019 15:10

Магазин го споделува и апелот на "Анима мунди" но и приложеното видео за кое предупредуваме дека е со вознемирувачка содржина, но само така јавноста ќе цени што е зло

Скопјанец среде бел ден го застрелал кучето на соседот (видео)

Во сабота среде бел ден скопјанец застрелал куче за кое се грижел неговиот сосед во Трубарево со цел да го убие и со образложение...

Мирко Бачиќ / 10 декември, 2018 15:04