Магазин го споделува и апелот на "Анима мунди" но и приложеното видео за кое предупредуваме дека е со вознемирувачка содржина, но само така јавноста ќе цени што е зло

Скопјанец среде бел ден го застрелал кучето на соседот (видео)

Во сабота среде бел ден скопјанец застрелал куче за кое се грижел неговиот сосед во Трубарево со цел да го убие и со образложение...

Мирко Бачиќ / 10 декември, 2018 15:04

По истрагата на Институтот и Јавното обвинителство некој ќе мора да одговара за инцидентот.

Куче бездомник со дел од човечка нога шетало низ Бутел

Вчера во 19:30 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека на улица “Боца Иванова” – на втората капија за влез...

Мирко Бачиќ / 29 јули, 2018 13:47