Имотот има осум спални соби, десет бањи, отворен базен и скара, домашно кино, танц студио и друго.

ЌЕ ВИ ЗАСТАНЕ ЗДИВОТ: Еве како изгледа луксузната вила во која ќе живеат Хари и Меган(ФОТО)

Меган Маркл и принцот Хари се иселиле од Велика Британија, а сега се објавени фотографии од вилата во Малибу, во која двојката,...

Сара Фемина / 13 март, 2020 14:55

Куќата се наоѓа во Горно Нерези, во местото викано Рупе, а според катастарските парцели се простира на површина од над 1000 м2.

НОВ СКАНДАЛ СО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Фирмата која добивала најмногу тендери во здравството му гради куќа на министерот

Денеска ТВ Алфа објави нов скандал поврзан со министерот за здравство Венко Филипче. По допис до редакцијата на Алфа дека...

Катерина Крстиќ / 9 февруари, 2020 19:33

Првата припаѓаше на Марија, ќерка на поранешниот претседател на СРЈ, Слободан Милошевиќ, а втората на Никола Антиќ, лекар и поранешен директор на Народниот фронт на ГАК, кој отвори приватна канцеларија таму.

Продадена луксузната вила од Марија, ќерката на Слободан Милошевиќ: ПОГЛЕДНЕТЕ КОЈ ЈА КУПИ

Две третини од куќа во белградскиот булевар „Дјук“ Александар Караѓорѓевиќ, познат како замок Марија Милошевиќ, денес беше...

Сара Фемина / 26 декември, 2019 23:55

Пред домот од Ибрахимовиќ, полицијата запленила плакета на која пишува ПРЕДВНИК.

Домот на Ибрахимовиќ ОПКОЛЕН СО ПОЛИЦИЈА: Во Шведска напната ситуација- ВРИЕ ОД ИНСПЕКТОРИ

Имотот на фудбалската звезда Златан Ибрахимовиќ во центарот на Стокхолм, беше вандализиран во текот на минатата ноќ. Пред...

Сара Фемина / 28 ноември, 2019 18:48

Куќата стара 255 години помина пат од 80 километри на спалв пренесена со шлепер, а селидбата чинела милион долари.

НАЈЛУДА СЕЛИДБА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ: Куќа стара 255 години и тешка 400 тона пренесена преку река

Куќа тешка 400 тони пренесена е преку реката Тред Ејвон од градот Истон до Квинстаун во американската сојузна држава Мериленд,...

Весна Петровска / 28 септември, 2019 15:43

Новинарот Гарет М. Граф напиша книга „Единствени на небото: Усмена историја за 9/11“. Книгата наскоро ќе биде објавена, а дел медиуми објавија извадоци од неа.

Транскрипт од разговор открива што се случувало во Белата куќа за време на нападите на 11 септември

По 18 години од киднапирањето американски авиони и терористичките напади од 11 септември 2001 година, во кои загинаа 2.983 лица,...

Узунов Бобан / 12 септември, 2019 8:55

Познавачите велат дека доколку обвинителката Јанева живее под кирија, има обврска да го поднесе договорот за закуп во обвинителството.

ЖИВОТ НА ВИСОКА НОГА: За изнајмената куќа во Скопје за Јанева СЈО плаќало месечно по 400 евра!

Четиристотини евра месечно Специјалното јавно обвинителство, односно граѓаните на Македонија, одвојувале за киријата на...

Перо Милчин / 26 август, 2019 18:25

Во пожарот куќата целосно изгорела. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Тетово.

Голем пожар во Горно Лешница- Куќа изгоре до темел!

Вчера во претпладневните часови околу11 часот и 10 минути во Полициското одделение Групчин било пријавено дека настанал пожар...

Перо Милчин / 7 јули, 2019 17:46