Првата припаѓаше на Марија, ќерка на поранешниот претседател на СРЈ, Слободан Милошевиќ, а втората на Никола Антиќ, лекар и поранешен директор на Народниот фронт на ГАК, кој отвори приватна канцеларија таму.

Продадена луксузната вила од Марија, ќерката на Слободан Милошевиќ: ПОГЛЕДНЕТЕ КОЈ ЈА КУПИ

Две третини од куќа во белградскиот булевар „Дјук“ Александар Караѓорѓевиќ, познат како замок Марија Милошевиќ, денес беше...

Сара Фемина / 26 декември, 2019 23:55

Пред домот од Ибрахимовиќ, полицијата запленила плакета на која пишува ПРЕДВНИК.

Домот на Ибрахимовиќ ОПКОЛЕН СО ПОЛИЦИЈА: Во Шведска напната ситуација- ВРИЕ ОД ИНСПЕКТОРИ

Имотот на фудбалската звезда Златан Ибрахимовиќ во центарот на Стокхолм, беше вандализиран во текот на минатата ноќ. Пред...

Сара Фемина / 28 ноември, 2019 18:48

Куќата стара 255 години помина пат од 80 километри на спалв пренесена со шлепер, а селидбата чинела милион долари.

НАЈЛУДА СЕЛИДБА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ: Куќа стара 255 години и тешка 400 тона пренесена преку река

Куќа тешка 400 тони пренесена е преку реката Тред Ејвон од градот Истон до Квинстаун во американската сојузна држава Мериленд,...

Валерија Петрова / 28 септември, 2019 15:43

Новинарот Гарет М. Граф напиша книга „Единствени на небото: Усмена историја за 9/11“. Книгата наскоро ќе биде објавена, а дел медиуми објавија извадоци од неа.

Транскрипт од разговор открива што се случувало во Белата куќа за време на нападите на 11 септември

По 18 години од киднапирањето американски авиони и терористичките напади од 11 септември 2001 година, во кои загинаа 2.983 лица,...

Узунов Бобан / 12 септември, 2019 8:55

Познавачите велат дека доколку обвинителката Јанева живее под кирија, има обврска да го поднесе договорот за закуп во обвинителството.

ЖИВОТ НА ВИСОКА НОГА: За изнајмената куќа во Скопје за Јанева СЈО плаќало месечно по 400 евра!

Четиристотини евра месечно Специјалното јавно обвинителство, односно граѓаните на Македонија, одвојувале за киријата на...

Перо Милчин / 26 август, 2019 18:25

Во пожарот куќата целосно изгорела. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Тетово.

Голем пожар во Горно Лешница- Куќа изгоре до темел!

Вчера во претпладневните часови околу11 часот и 10 минути во Полициското одделение Групчин било пријавено дека настанал пожар...

Перо Милчин / 7 јули, 2019 17:46

Објектот е на самиот кеј на реката Вардар и има поглед кон населбата Аеродром.

После мандатот како градоначалник, Коце Трајановски се подновил со нова куќа!

Рекреативците што шетаат на кејот на Вардар, гостите во хотелот „Русија“ и посетителите на паркот на езерата, од неодамна...

Сара Фемина / 5 април, 2019 20:55