Во текот на идната недела Судискиот совет од Апелација ќе одлучува за притворот на Катица Јанева. 

Обвинителството против укинувањето на куќниот притвор на Јанева

Барањето на поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева за укинување на мерката куќен притвор денеска беше одбиено од Вишото...

Катерина Крстиќ / 10 јануари, 2020 16:08

Мерката притвор е заменета со куќен притвор, и се забранува комуникација со лица опфатени во кривичното дело, а и се забранува и употреба на телефони и останати средства за комуникација.

АПЕЛАЦИЈА: Јанева е самохрана мајка на две деца, потребна и е хигиена и медицинска терапија во домашни услови

Апелациониот суд Скопје денеска го објави решението за пуштање во домашен притвор на екс специјална обвинителка Катица...

Перо Милчин / 21 ноември, 2019 23:21

Чудно е премиер, кој не е ни обнинител, ни судија, да се координира со адвокатот на осомничената во “Рекет“

Милошоски: Заев призна, сега треба да каже во кое својство му реферирала Фрчкоска!

Денес премиерот Заев демантираше и рече дека се “лаги без опашки“ тврдењата на пратеникот Милошоски, кој вчера изјави дека...

Данаил Михајловски / 13 септември, 2019 14:28

Милајков кој моментално е во истражниот затвор „Скопје“  ќе оди во домашен притвор.

Апелација одлучи: Куќен притвор за Мијалков

Апелацискиот суд денеска донесе одлука за домашен притвор на Сашо Мијалков. Тој моментално е во истражниот затвор „Скопје“...

Катерина Крстиќ / 28 март, 2019 16:14

ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски е уапсен бидејќи власта се плаши од избори

Кривичен: Стевчо Јакимовски останува во куќен притвор

Стевчо Јакимовски, поранешниот градоначалник на Општина Карпош останува во куќен притвор и му се забранува комуникација...

admin@magazin / 22 март, 2019 19:44

Кривичниот Суд Скопје денес ја ги прифати финансиските гаранции и ја укина мерката куќен притвор на претеникот на ВМРО - ДПМНЕ, Сашо Василевски

На пратеникот Сашо Василевски му е укинат притворот, се приклучува кон собраниската седница

На Обвинетиот пратеник од ВМРО – ДПМНЕ, Сашо Василевски, денеска му е укинат домашниот притвор. Неофицијално утринава...

Мартин Попоски / 16 октомври, 2018 13:28