Ескалираше ситуацијата на протестот против бугарскиот предлог кој се одвива трет ден по ред пред Владата.

Граѓани кои излегоа да го изразат својот револт ја пробија заштитната ограда и со предмети фрлаат кон Влдата.

Ламбе го запали францускиот предлог: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка, кажа пејачот Ламбе Алабаковски, кој со македонската химна...

admin@magazin / 5 јули, 2022 5:33

Пејачот Ламбе Алабаковски е ослободен од домашен притвор и ќе се брани од слобода за палењето на влезот на Клубот „Ванчо Михајлов“ во Битола, потврди неговиот адвокат Дарко Стефановски за „Фокус“.

Ламбе е на слобода, одземен му е пасошот

Ламбе е на слобода, одземен му е пасошот! Пејачот Ламбе Алабаковски е ослободен од домашен притвор и ќе се брани од слобода...

Мате Парлоф / 14 јуни, 2022 16:42