После може нивниот Самка Ибраимовски да го изберат за претседател на СДСМ. Стојанче Цреп да им биде потпретседател и министер за одбрана.

ЛАТАС: Венко Филипче е единица мерка за корупција и непотизам

Помина денот на Власите, а техничкиот Оливер Спасовски не им го честиташе етничкиот празник како на Ромите, на нивни јазик....

admin@magazin / 25 мај, 2020 15:57

Народ кој има цел, ќе најде пат до таму. Народ без цел, кој прифаќа да биде жетон во туѓ рулет завршува во џебот на битангите и селските магупи.

ЛАТАС: Се чека последниот потпис за тотално бришење на Македонија!

Време да направиме преглед, биланс на добиено и загубено, и да ставиме точка. Паѓаме, или остануваме на нозе. Искуството не...

Катерина Крстиќ / 18 мај, 2020 10:00

Беше прашање дали Бојко Борисов сака даму помогне или одмогне на Зоран Заев на овие избори.

Латас: Следно од Заев ќе биде да го изгубиме јазикот, како што се случи со името и двојазичноста!

Новинарот Драган Павловиќ Латас во емсијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека „Следното што го чекаме...

Владо Марин / 14 мај, 2020 10:30

Тој го постави и прашањето доколку ситуацијата се стабилизира, и доколку е вистина дека немаме голема епидемија зошто имаме вонредни мерки? 

Латас: Никогаш немало избори за кои не се знае дали тој што ќе излезе ќе преживее!

Во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш“ на Алфа, Драган Павловиќ Латас вели дека станува збор за ноторна...

Катерина Крстиќ / 0:42

Презиме многу познато во јавноста. Не можат веќе да го поднесат Заев.

Латас за Заев: Дали навистина заслужуваме да не води неписмен лик кој е за потсмев со своето незнаење?

Што би рекол Франц Кафка во Замок (Das Schloss), ние сме во долга ноќ без сон. Тешка и темна, која никако да заврши, полна со неизвесност,...

Владо Марин / 10 мај, 2020 23:57

Додека Заев не излезе со налог за брзи избори, имавме 30-40 болни од корона секој ден. Како СДСМ запна за брзи избори без гласачи, така Филипче одеднаш најавува дека короната е при крај, нови болни речиси и да нема.

ЛАТАС: Кога гласаш за СДСМ, ти се откажуваш од тоа дека си Македонец!

Мај не фати а Македонија не купи ниту еден респиратор, ни кревет за болните. Анѓушев и Брако во гужвава ни утрапија контејнери...

Едмонд Бекири / 3 мај, 2020 22:20

Па ако здравјето без пари ви е поважно од слободата и работата што ве храни и ве прави човек, ич од дома не излегувајте. Заев ќе ве храни. Со пропаганда.

Епидемијава и се погоди на власта како нарачана- на крај ќе треба и да им платиме!

Епидемијава и се погоди на власта како нарачана. Тендери, вработувања, лажни вести се редат во низа. Сега никој не ја прашува...

Катерина Крстиќ / 27 април, 2020 10:09

Нема лабаво кај реисот Сулејмани, не се сликаше он џабе со калаш, а сега се заканува со биолошка војна.

ЛАТАС: СДСМ и ДУИ, со гласови од оџите направија нова држава, СЕВЕРЏАМИЈА!

Така е како што пишува во насловот. Сега, сред епидемија, повеќе од било кога порано во овие три години, сфаќаме кој владее...

Владо Марин / 13 април, 2020 10:09