Владата, наместо за доверба служи за вицови.

ЛАТАС: Владата наместо за доверба служи за вицови- ни една КРИЗА не сте ја решиле!

Како стојат работиве вонреднава состојба ќе потрае до 18 мај, минимум. Им се уарни на СДСМ да носат закони набрзина, без Собарние....

Владо Марин / 5 април, 2020 20:10


Корона вирусот го смени светот. Ваков хаос не може да се создаде без план, ниту пак да помине без некој моќен да извлече ќар од оваа ситуација.

ЛАТАС: СЕВЕРНА е банкрот држава- СДСМ ќе си заминат богати, а ние ќе останеме со последици и долгови!

Епидемијата е во фокусот на внимание. Секаде. Работите околу вирусот, советите, теориите на завери… ќе ги оставиме на оние...

Едмонд Бекири / 30 март, 2020 13:49

Владата мора да најде пари за плати на сите вработени од фирмите на кои им е наредено да престанат со работа: угостителство, туризам, транспорт, школи, факултети, трговски центри...

ЛАТАС: Филипче не е супермен- Никаков херој не е, туку збунет човек кој не ја контролира ситуацијата

Состојбата ни е вонредна. Сега и официјално. Вонредната состојба Пендаровски и Заев отпрвин ја ценеа за непотребна, шефот...

Рејхан Бајрами / 23 март, 2020 7:29

Штом судбината на нацијата е во рацете на министерот Венко Филипче и Заев стравот се дуплира и не знаеш што те плаши повеќе, вирусот или тие.

ЛАТАС: А се лечи ли корона вирус со вазелин?- Не знаеш што те плаши повеќе ЗАЕВ ИЛИ ВИРУСОТ!

Општата паника од корона вирус ја зафати и Македонија која, отсекогаш, ги следела трендовите дури и кога не ги разбирала....

Рејхан Бајрами / 15 март, 2020 20:12

За да нема дилеми, друже Зоки уште еднаш им се закани на судиите: на кој судија ќе му застари предмет против опозицијата – ќе биде сменет!

ЛАТАС ОТКРИВА: Цароска делела по Шутка нови партиски членски карти за Ромите во работно време

Покрај другите, во СДСМ владее и креативна блокада. Се потрошија сите спинови за пофалба на нивниот Зоран Заев па, на крај,...

Сара Фемина / 9 март, 2020 12:39

Заев тврди дека Македонија е сега најмалку задолжена, иако само тој ја задолжи за нови 820 милиони евра кои се загубија и разделија меѓу Фамилијата низ разни тендери.

ЛАТАС: Заев не е за политика, тој е трговец со човечки души

Последниве години до толку се нагледавме измамници што се навикнавме на нив. Како нешто нормално, а не е. И кога ќе сретнеме...

Владо Марин / 1 март, 2020 20:26

Власт потоната во непотизам и корупција каква Европа до сега нема видено, дури ни во најтемните зони на континентот. Власт од која јавно се срамат и најрадикалните јуришници на нивната Шарена револуција.

ЛАТАС: Ниту еден мандат Црвенковски не го заврши со ваков дебакл, и ваков срам

Готово е. Заврши власт од која Македонија ќе се срами, пере и која ќе ја злопамти со децении од денес па со генерации. Власт...

Владо Марин / 17 февруари, 2020 7:01