А пред избори СДСМ има едноставна кампања: ветувања секому според потребите, земање кредити, билдање буџет и купување гласови. Буџетот за наредната година е четири милијарди евра! Заев сега троши 600 милиони евра повеќе од Груевски во 2016-та, последната година на власт. Тоа се нови 600 милиони евра кои владата ќе ги земе од нас, граѓаните и фирмите преку повисоки такси и даноци, од казни и секој ден нови и нови давачки.

Латас: Ги изедоа баклавите па ветуваат јуфки за сите

Баклавата ја изедоа, и сега пред нас стои само празната тепсија, што би рекол Заев, со верба дека гладните ќе се нахранат од...

Катерина Крстиќ / 18 ноември, 2019 10:24

Ние за тоа време, натоварени како говеда во камионот позади, уживаме. Кој ти дава таква милина, ем се возиш кон Европа, ем друг му ја мисли за тебе.

Што да ти кажам, си знаеш и сам

На прав пат сме. Дефинитивно. Се возиме турбо и на поверење, на слепо. Што има врска и така еднаш се умира, сега или попосле,...

Катерина Крстиќ / 11 ноември, 2019 10:21

Има и други, иако не се во врвот на политиката, кои се стални клиенти на ракии, вискија, на марихуана и третирани од двојна личност, или мултиполарност како што е модерно, па не лупаат глупости и не покажуваат тешка злоба и подмуклост до ова ниво. По се изгледа пијат вода од реката Стикс, онаа помеѓу овој свет и подземјето.

Семафор на пешачки во Чаир!

Убеден сум дека постои некој таен извор со посебна вода која луѓево од врвот на СДСМ ги тера да зборуваат лаги за кои знаат...

Катерина Крстиќ / 4 ноември, 2019 10:22

Што би рекол францускиот амбасадор Тимоние: погледнете се себеси, по што мислите дека сте подобри од другите во регионот?

ЛАТАС: Заев сам си бира виртуелен противник за избори, свесен дека против Мицкоски му се мали шансите!

Не очекував дека Заев и компанија ќе ги фати ваква нервоза и паника каква гледаме последниве десетина дена, практично од...

Рејхан Бајрами / 28 октомври, 2019 0:51

Сакам да кажам и оп, 250.000 евра од друже Зоки за сопругата, па советничката Цвета Ласкова со нови 300.000 евра за снаата.

ЛАТАС: Стапот на лесна верба во Заев го јадеа и Албанците, се ујдиса со наркодилери и подземје од Арачиново!

Спомна некој вонредни избори, да речеме во април догодина? Можеби Зоран Заев ги спомна, ги побара, ги најави… а? Така му...

Сара Фемина / 21 октомври, 2019 21:43

И, тука би ја затвориле историската читанка и потсетување на чистите факти. Заклучок е дека за државата Македонија се бореле, заедно, и комунисти, и социјалисти и вмровци

ЛАТАС: “ЗОРАН ЗАЕВ со пенкало, избриша сопствена нација, историја и држава”

Еве, деновиве вадиме десет месеци од погребувањето на Македонија, на 11 јануари со колективно извршена егзекуција во присуство...

Сара Фемина / 15 октомври, 2019 20:10

Задолженоста е толку голема, и без контрола, што и професорот од МАНУ Таки Фити, докажан кадар на СДСМ, во април изјави дека динамиката на пораст на јавниот долг е неоджлива.

ЛАТАС: „Доста е бе другари, па ни Колумбија нема ваква јавна соработка на мафијата и подземјето со политкитата„

На страна муабетите но, очигледно е дека Заев и Мицкоски интензивно се спремаат за вонредни избори. И тоа на пролет, согласно...

Сара Фемина / 7 октомври, 2019 9:54

Театарот истрага за Рекет добива нови димензии.

ЛАТАС: “Фрчкоски е познат по тепање студентки по паркинзи и како полицаец кој му го дигнаа во воздух Глигоров„

Две работи се тема за денес: развојот на случајот Рекет и ставањето на Македонија под протекторат на Европската унија заради...

Перо Милчин / 22 септември, 2019 22:37