Гајзер вели дека поранешниот премиер  Зоран Заев уште минатата година во августстанал неважен за меѓународното друштво, а воедно и никој не верува во неговата невиност. 

Гајзер се огласи по пресудата за Рекет: Заев е во паника, Боки 13 ќе ги открие неговите мрачни тајни

Новинарот Ларис Гајзер, оној кој ги обелодени снимките за случајот Рекет во италијанскиот весник сега ја коментираше пресудата...

Катерина Крстиќ / 20 јуни, 2020 12:49

На денешното рочиште треба да се прегледуваат снимките од бизнисменот и сведок Орце Камчев.  Имено јавноста на последното рочиште можеше да прочита и неколку СМС пораки кои ги разменувал првообвинетиот Бојан Јовановски а воедно комуницирал и со тогашниот премиер Зоран Заев, кој му рекол дека станува збор за чист рекет.

Продолжува „Рекет“: Ќе се презентираат снимките од Камчев

Откако минатото рочиште беше откажано, денеска во Кривичниот суд во Скопје, е закажано ново рочиште за случајот „Рекет”. На...

Катерина Крстиќ / 13 февруари, 2020 10:16

Во обвинителството се наоѓа и СМС порака помеѓу Заев и лице кое од него бара пари додека Заев му посочува да оди во седиштето на СДСМ каде и од кого ќе ги добие парите. Парите ќе му бидат исплатени во општинската зграда во Струмица од извесни Љупка и Кате.

„ЛА ВЕРИТА“ 2 ДЕЛ: ВИЦЕ ЗАЕВ НАРЕДУВАЛ „ДОЈДИ ВО ШТАБ ЌЕ ТИ ДАДАМ ПАРИ ДА ГЛАСАШ НА ИЗБОРИТЕ“ – Илјадници евра фрлени за поткуп на гласачи во Струмица

Од она што го видовме на „Ла Верита“ во изборните манипулации не бил вклучен само братот на екс премиерот, туку и Зоран Заев...

Весна Петровска / 29 јануари, 2020 10:18

Во неколку извадоци од документот има и телефонски разговор помеѓу Захир Беќири, викан Чауш, кој го советува Заев да исконтактира со екс-командантот на УЧК, Изаир Самиу Баци, кој живее во Тетово. Според Беќири Чауш, паравоениот командант можел на СДСМ да му донесе 5.000 гласови.

Ла Верита открива кој командант на УЧК кој му испазарил 5.000 гласа на Заев

Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите соработници, поднесени...

Весна Петровска / 28 јануари, 2020 8:11

Рускоска тврди дека тогаш на распит биле повикани Зоран Заев и неговиот брат, Вице, но поради немање докази случајот во 2018 е затворен.

Случајот беше затворен поради немање докази- се огласи Рускоска по новата бомба од „ЛА ВЕРИТА“

По објавената снимка во италијанскиот весник Ла Верита, насловен “Купопродажба на гласови во Македонија” се огласи и обвинителката...

Катерина Крстиќ / 26 јануари, 2020 11:50

Постоечката документација во Обвинителството за борба против организиран криминал во Скопје поседува извадоци од снимени разговори од кои може да се заклучи дека експремиерот Зоран Заев заедно со неговиот брат Вице Заев, зборувајќи отворено на телефон, управуваат со развиена мрежа за купување гласови базирана на пари и уцени, со цел добивање гласови, посебно од Ромите кои живеат во Струмица.

„Ла верита“: Зоран Заев плаќал по 10 евра за гласови

Откако вчера објави скандал насловен “Купопродажба на гласови во Македонија” денеска Ла Верита, во продолжението од новинарот...

Катерина Крстиќ / 10:15

Зоран Заев се огласи по големиот скандал кој го објави италијанскиот весник Ла Верита...

Се огласи Заев за обвинувањата на Ла Верита: Да имаше ВМРО-ДПМНЕ докази ќе ме осудеше

Откако денеска Ла Верита објави нов скандал под насловот “Купопродажба на гласови во Македонија” во кој е инволвиран и...

Катерина Крстиќ / 25 јануари, 2020 16:40

Ларис Гајзер, новинар од Словенија или новинар Италија, човекот кој се занимава со геополитика. Дали е новинар на мафијата или пак на вистината

ОПАСНИОТ НОВИНАР ГАЈЗЕР : Снимките ги добив од Македонија(ВИДЕО)

Во вторникот започна судењето на аферата Рекет, а во вечерашната емисија “Во Центар” со Васко Ефтов, ексклузивно интервју...

admin@magazin / 6 декември, 2019 1:32